• In English
 • Арсен Аваков: Катар – перша країна на Близькому Сході, з якою Україна переходить на безвізовий режим і посилює правоохоронну співпрацю
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 31 жовтня 2018 року о 16:21

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на зустрічі 31 жовтня у м. Доха з Прем’єр-міністром Катару шейхом Абдуллою бін Нассером бін Халіфа Аль Тані констатував завершення всіх формальностей для початку з 2 листопада цього року повноцінного безвізового режиму.

  Також сторони планують підписати рамкову угоду про співпрацю у правоохоронній сфері між главами поліцейських відомств. Йдеться, насамперед, про спільну боротьбу з кіберзлочинністю і наркотрафіком. Також Україна допоможе Катару у підготовці фахівців-правоохоронців, зокрема, поділиться досвідом тренування поліцейських спецпідрозділів.

  «Кіберзлочинність зростає із кожним роком, якщо порівнювати із іншими видами злочинів. І це дуже серйозна проблема. Кіберполіція у нас – одна із найбільш розвинутих служб. Сьогодні українські кіберполіцейські серед найсильніших у світі, адже ми весь час знаходимося під ударами та стаємо сильнішими від цього. Новий світ – нові виклики. Ми створимо міцний ланцюг компетентних гравців у сфері кібербезпеки і разом будемо сильнішими. Зараз ми ефективно та поглиблено працюємо із США, Канадою, Німеччиною і, незважаючи на відстань, із Австралією. Окрім цього, міцні контакти із Європолом та Інтерполом. У вашому регіоні хочемо зробити ставку на роботу з вашою країною», - сказав Арсен Аваков.

  «Кібербезпека – це перше, що нас цікавить. Друге – організація системи безпеки під час підготовки до чемпіонату світу з футболу у 2022 році у Катарі. І третє – розвиток спецпідрозділів, зокрема, професійна підготовка та навчання правоохоронців», - зазначив Прем’єр-міністр – Міністр внутрішніх справ Катару шейх Абдулла бін Нассер бін Халіфа Аль Тані.

  Щодо підготовки та проведення чемпіонату світу з футболу, який відбудеться у 2022 році у Катарі, Арсен Аваков зауважив, що це виклик для країни, аби довести світу спроможність забезпечувати заходи такого рівня.

  «Ми проводили чемпіонат Європи у 2012 році і фінал Ліги чемпіонів цього року, тому із задоволенням допоможемо і поділимося досвідом. Ми можемо дати відповіді на багато питань, які пов’язані із тероризмом, а також на ті специфічні питання, на які знають відповіді лише поліцейські. При підготовці спецназу можемо передати вам найкращі практики. Ми готуємо наших фахівців за трьома моделями – США, Канади і нашою на власному досвіді. Рівень спеціальних сил реагування у нас достатньо високий – це тому, що ми знаходимося під постійним тиском. Тут ми можемо зробити обмін групами наших інструкторів», - сказав Арсен Аваков.

  Також у ході зустрічі сторони домовилися про взаємний обмін делегаціями для подальшого обміну досвідом.