• In English
 • Арештовані активи в управлінні АРМА реалізовуватимуться через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі, — рішення Уряду
  Міністерство економіки України, опубліковано 15 листопада 2023 року о 15:14

  14 листопада 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка відтепер передбачає реалізацію арештованих активів в управлінні Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) через онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі, що мінімізує ризик втручання в хід аукціону і забезпечує його прозорість.

  Своїм рішенням Уряд вніс зміни до постанов Уряду від 9 серпня 2017 р. №558 «Про відбір на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють реалізацію арештованих активів» та від 27 вересня 2017 р. №719 «Про затвердження Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах».

  Зміни розроблені АРМА у співпраці з Міністерством економіки України для вдосконалення та врегулювання процедур реалізації відповідних активів на електронних торгах.

  “Міністерство економіки активно долучалося до розробки та погодження ухвалених змін. Уряд унормував проведення онлайн-аукціонів з продажу арештованих активів — це важливий крок до прозорої реалізації такого майна, що забезпечить збільшення надходжень до державного бюджету. Ухвалене рішення — можливість і для потенційних покупців та інвесторів вперше відкрито позмагатися за такі активи за прозорими і конкурентними правилами. Ще одна важлива зміна — розблокування можливості реалізації арештованих активів за кордоном, гроші з продажу яких йтимуть також до держбюджету та підтримуватимуть економіку. Очікуємо, що ці зміни дозволять підвищити і ефективність роботи АРМА”, — заявив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Підтримана постанова дозволить забезпечити продаж активів в управлінні АРМА — арештованих у кримінальних провадженнях, у тому числі так званих “підсанкційних активів”, переданих Агентству та таких, що знаходяться в Україні, — на електронних аукціонах у системі Прозорро.Продажі. Таке майно реалізовуватиметься на торгах на підвищення та зниження ціни.

  “Державні онлайн-аукціони дозволяють реалізовувати публічні активи на понад 20 ринках у прозорий та відкритий спосіб. Відтепер застосування системи Прозорро.Продажі як ефективного інструмента Уряд поширив і на реалізацію арештованих в Україні активів, що перебувають в управлінні АРМА. Для того, аби розпочати продаж такого майна в системі, спершу Агентство має обрати організатора торгів й укласти з ним договір — це можуть бути виключно авторизовані в системі Прозорро.Продажі майданчики, що мають у тому числі відповідні показники професійної роботи з системою, наприклад, кількість успішних аукціонів тощо. Такий підхід дозволить мінімізувати ризик залучення до організації аукціонів компаній, що не мають належного досвіду”, — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

  Уся інформація про хід онлайн-аукціонів з реалізації арештованих активів та їхні результати будуть відкриті та доступні на офіційному сайті prozorro.sale та у публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale. Участь в аукціонах з продажу арештованих активів зможуть взяти всі охочі, крім осіб, пов’язаних із державою-агресором.

  Нагадаємо, державна електронна торгова система Прозорро.Продажі за час повномасштабного вторгнення допомогла заробити до бюджетів різних рівнів понад 20 млрд гривень.