• In English
 • Аранча Гонсалес Лая запевнила Дмитра Кулебу: Україна може покластися на підтримку Іспанії на тлі загрозливих дій РФ
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 14 квітня 2021 року о 16:42

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із Міністром закордонних справ Королівства Іспанія Аранчею Гонсалес Лая.

  Глава МЗС України детально поінформував іспанську колегу про загрозливі дії Російської Федерації поблизу українських кордонів та загострення нею безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

  Дмитро Кулеба наголосив, що Росія несе відповідальність за деескалацію ситуації та підтвердив відданість нашої держави політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту.

  Аранча Гонсалес Лая запевнила в непохитній підтримці Іспанією суверенітету та територіальної цілісності України: “Можете покластися на підтримку Іспанії”. Міністри скоординували позиції напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС 19 квітня, в якому Дмитро Кулеба візьме участь.

  Окремою темою розмови стала підготовка інавгураційного саміту Кримської платформи в Києві 23 серпня.

  Міністри домовилися пожвавити політичний діалог України та Іспанії, докласти спільних зусиль задля збільшення обсягів торгівлі та поглиблення безпекової взаємодії. У цьому контексті вони обговорили підготовку до цьогорічного візиту глави іспанського уряду до України, в рамках якого також відбудеться бізнес-форум.

  Аранча Гонсалес Лая із вдячністю прийняла запрошення Дмитра Кулеби відвідати Україну з візитом, щойно дозволить епідемічна ситуація.