• In English
 • Антон Геращенко: Люди, які повернулися з країн із місцевою передачею коронавірусу, мають пройти обов’язкову обсервацію
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 30 березня 2020 року о 11:37

  Люди, які повернулися з країн із місцевою передачею коронавірусу, мають пройти обов’язкову обсервацію. Про це заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив в ефірі «Громадського».

  «Наша задача – виконання рішення Кабінету Міністрів та законів України. Вчора Урядом було прийнято постанову № 241 про обмеження авіаційних рейсів і прийняття їх в порядку виключення. Це було зроблено для двох авіарейсів із Катару, якими прилетіло 358 осіб. За нашими даними, вони були попереджені, що їм необхідно буде пройти обсервацію протягом 14 днів. 318 громадян вже знаходяться на обсервації. 40 осіб залишилися в літаках, відмовляються туди їхати. Ми ведемо переговори, сподіваємося, що вони зрозуміють, що не мають права ризикувати здоров'ям інших, ми не знаємо, чи хтось з них захворів, і їм треба 14 днів побути в обсервації», - сказав Антон Геращенко.

  Заступник Міністра внутрішніх справ додав, що усі особи, які повернулися з країн або регіонів із місцевою передачею коронавіруса, підлягають обов’язковій обсервації протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.

  «Під час ізоляції не можна виходити за межі обсервації, бажано ні з ким не спілкуватися, лише телефоном або іншими електронними засобами зв'язку. Задача обсервації – виявити, чи особа інфікована, оскільки вона може про це не знати та заразити інших»,– повідомив Антон Геращенко.

  Він також підкреслив, що правоохоронні органи не допустять хуліганства під час процедури направлення таких осіб в обсервацію: «Сила застосовується лише в випадках, визначених законодавством. В рамках цих переговорів сила не застосовувалась, проте якщо буде хуліганство, як в «Борисполі», це не припустимо. Хуліганства та насилля ми не допустимо. У разі необхідності залучатиметься не лише поліція, а і Нацгвардія як формування з охорони громадського порядку», - сказав Антон Геращенко.