• In English
 • Андрій Таран у Токіо провів переговори із Державним міністром закордонних справ Японії
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 березня 2021 року о 13:04

  У рамках офіційного візиту Міністра оборони України Андрія Тарана до Японії відбулись його переговори із Державним міністром закордонних справ Японії Такаші Уто. Андрій Таран наголосив, що Японія як член Великої сімки, одна з найбільш розвинених країн світу, провідна держава Азійсько-Тихоокеанського регіону, суттєво впливає на формування європейської та світової політики. Крім того, Японія, за словами Міністра оборони України, впродовж останніх двох років відіграє все більшу роль у проведенні реформ в Україні та зміцненні її міжнародних позицій.

  «Оскільки Україна та Японія мають схожі геополітичні проблеми, для обох держав є нагальним питання територіальної цілісності і непорушності міжнародно визнаних кордонів, ми пропонуємо активізувати взаємодію для гарантування національних інтересів та безпеки двох держав. Це надасть нового імпульсу двосторонньому політичному та військово-політичному співробітництву України та Японії», – зазначив Андрій Таран.

  У свою чергу, Державний міністр закордонних справ Японії Такаші Уто підкреслив необхідність тісніших зв’язків двох держав з огляду на спільні виклики і загрози та поінформував Андрія Тарана про результати переговорів, що відбулися напередодні у рамках візиту Державного секретаря Сполучених Штатів Америки та Міністра оборони США.

  Андрій Таран подякував представникам японської сторони за принципову позицію невизнання спроби анексії Криму Російською Федерацією і запросив офіційний Токіо приєднатися до «Кримської платформи», яка має забезпечити, щоб окупація півострова Росією залишалась серед пріоритетних тем міжнародного порядку денного. Серед завдань «Кримської платформи» Міністр оборони України відзначив безпеку, включно зі свободою мореплавства, забезпечення ефективності санкційних обмежень проти держави-агресора, захист прав людини та міжнародного гуманітарного права, захист освітніх, культурних, релігійних прав, та подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку та навколишнє середовище. Наступним пунктом програми візиту Андрія Тарана стануть переговори з Міністром оборони Японії.