• In English
 • Андрій Таран та Ллойд Остін підписали українсько-американську міжурядову Угоду про проекти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки
  Міністерство оборони України, опубліковано 01 вересня 2021 року о 08:36

  У межах робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки на запрошення Президента США Джозефа Байдена, підписано Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про проекти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки. Від імені двох держав своїми підписами документ скріпили Міністр оборони України Андрій Таран та Міністр оборони США Ллойд Остін.

  Підписання цієї Угоди стало результатом фундаментального поглиблення співпраці між обома країнами за науково-технічним та військово-технічним напрямами. Завдяки її укладанню розбудовуються міжнародно-правові основи для укладання контрактів з реалізації спільних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт в оборонній сфері.

  Зокрема, створюються умови для впровадження передових оборонних технологій, започаткування проектів у сфері модернізації озброєння та військової техніки із залученням інвестицій американської сторони.

  Крім того, положення Угоди дозволяють реалізовувати заходи з проведення тестувань озброєння і військової техніки, науково-дослідних робіт, перевірки результатів та оцінки їх ефективності з використанням обладнання та технологій, відсутніх в Україні. А українські науково-дослідні установи зможуть залучатися до виконання проектів американської сторони.

  Передбачається й просування продукції та послуг обох держав на ринках третіх країн з урахуванням стандартів країн-членів НАТО.