• In English
 • Андрій Таран провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Такаші Кураі
  Міністерство оборони України, опубліковано 24 вересня 2021 року о 14:37

  Сьогодні, 24 вересня, у Міністерстві оборони України відбулася зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні паном Такаші Кураі з нагоди закінчення його дипломатичної місії в Україні.

  Міністр оборони України висловив особисту вдячність Уряду Японії за реалізацію численних проектів в рамках гуманітарної допомоги Донецькій і Луганській областям, частина яких окупована Російською Федерацією.

  Зокрема, це надання медичної гуманітарної допомоги Україні, допомога громадам для зменшення впливу COVID-19 у Донецькій та Луганській областях, гуманітарна допомога та захист внутрішньо переміщених осіб і людей, що проживають поблизу лінії розмежування на підконтрольних Уряду територіях України, а також проведення невідкладних реабілітаційних заходів та допомога при надзвичайних ситуаціях в Україні.

  «Мова не лише про налагодження традиційного співробітництва у економічній, гуманітарній і культурній сферах, а й про розвиток та зміцнення двосторонніх зв’язків у сфері безпеки та оборони», – зауважив Андрій Таран.

  Очільник українського оборонного відомства відзначив важливість співпраці з Японією в рамках Меморандуму щодо співробітництва та обмінів у оборонній сфері, підписаного сторонами у 2018 році у Токіо. Показово, що за час дії документа японсько-українські відносини тільки посилюються.

  Сторони обговорили широке коло питань міжнародного безпекового середовища, обмінялись поглядами на актуальні та потенційні загрози і виклики регіональній та світовій безпеці. Також було визначено орієнтири подальшого українсько-японського співробітництва в оборонній сфері.

  Андрій Таран подякував Надзвичайному та Повноважному Послу Японії в Україні Такаші Кураі за значний особистий внесок у розвиток співробітництва в оборонній сфері, ефективну дипломатичну підтримку процесів розвитку і реформування Збройних Сил України під час перебування на дипломатичній роботі і урочисто вручив йому відзнаку Міністерства оборони України «Знак пошани».