• In English
 • Андрій Таран провів зустріч з Міністром оборони Республіки Молдова
  Міністерство оборони України, опубліковано 25 серпня 2021 року о 15:39

  Сьогодні, 25 серпня, Міністр оборони України Андрій Таран провів зустріч з Міністром оборони Республіки Молдова Анатолієм Носатим. Було обговорено пріоритети двостороннього співробітництва між двома державами у оборонній сфері.

  Очільник українського оборонного відомства зазначив, що для зустрічі з молдовським колегою випала гарна нагода – День Незалежності України. Він особливо підкреслив вдячність за активну участь в урочистостях делегації Республіки Молдова найвищого політичного рівня.

  За словами Міністра оборони України, наша держава високо цінує підтримку молдовською стороною суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, невизнання тимчасової окупації Російською Федерацією Кримського півострова. Українська сторона, у свою чергу, готова продовжувати максимально сприяти відновленню територіальної цілісності і суверенітету Республіки Молдова в рамках міжнародно визнаних кордонів.

  «Хотів би наголосити на необхідності об'єднання зусиль у вирішенні питань щодо запобігання ризиків і загроз регіональній безпеці і важливості розвитку співпраці між збройними силами наших країн. У Республіці Молдова та її збройних силах ми бачимо надійного партнера, з яким у нас спільні національні інтереси в сфері європейської інтеграції. Ми зацікавлені в подальшому всебічному розвитку та інтенсифікації двостороннього оборонного співробітництва», – сказав Андрій Таран.

  Міністр оборони України також зазначив, що зараз йде робота над проектом міжурядової Угоди про військово-технічне співробітництво. Перспективним напрямом розвитку двостороннього діалогу в сфері оборони вбачається посилення військово-політичного діалогу. Україна готова поділитися своїм досвідом реформування та розвитку збройних сил. Взаємний інтерес також становить співробітництво в сфері військової освіти, встановлення постійних контактів на рівні штабів, видів збройних сил. Окремо обговорювалися питання спільної участі в дво- та багатонаціональних навчаннях.

  Андрій Таран привітав Анатолія Носатого і в його особі увесь народ Республіки Молдова з прийдешньою великою датою – 30-річчям незалежності, яке сусідня країна відзначатиме 27 серпня.