• In English
 • Андрій Рева: Зміна системи забезпечення людей з інвалідністю протезно-ортопедичними засобами є одним з головних досягнень за ці два роки
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 15 березня 2018 року о 14:36

  Зміна системи забезпечення людей з інвалідністю протезно-ортопедичними засобами є одним з головних досягнень за ці два роки. Про це Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив в ефірі телеканалу «112».

  «Цинізм системи, яку ми сьогодні реформуємо, полягає в тому, що людина з інвалідністю стала її зайвим елементом – існують виробники протезно-ортопедичних засобів, існує фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, а між ними існують фінансові відносини; людині ж кажуть, що вона в цьому процесі зайва та взагалі заважає працювати. В результаті якість виробів низька, виробники перетворилися на закритий клуб по інтересах і ринку там немає, бо людині вказували, що і в кого вона має купувати. А гроші від держави на це йшли. Коли я питав у виробників у 2016 році скільки грошей потрібно – вони казали 700 мільйонів гривень – 60% від потреби, наступного року мільярд і знову – 60% від потреби, потім 1 мільярд 200 мільйонів і знову – 60% від потреби – магічна цифра 60 відсотків! Бо рахували по тому, скільки можуть освоїти. А скарг від людей мільйони – на низьку якість, на терміни виготовлення, на невідповідність отриманих засобів до потреб та інше», - пояснив Міністр соціальної політики.

  Натомість, відтепер зроблено перехід до принципу, що замовлення створює людина з інвалідністю, а не чиновники.

  «Людина з інвалідністю визначатиме, який виріб їй потрібен, а управління соціального захисту виступатиме в ролі її представника. Ми створили електронний каталог, доступний на веб-сайті Міністерства соціальної політики, де визначається тип потрібного засобу відповідно до стандартів ВОЗ, із величезної кількості виробів обирається перелік тих, що відповідають потребам людини, і людина обирає виріб. Управління соцзахисту одразу робить електронний запит на виробництво, і укладається тристоронній договір між людиною, управлінням соцзахисту та виробником. У договорі прописуються терміни виконання, якості, ціни та всього іншого», - заявив Андрій Рева.

  За словами Міністра, вже проведено навчальні тренінги для обласних департаментів та міст обласного значення по роботі з електронним каталогом та буде прийнято ряд підзаконних актів для забезпечення цього механізму.

  «У цьому році ми на сто відсотків забезпечимо людей візками та всіма іншими потрібними їм для нормального життя протезно-ортопедичними виробами, і вже орієнтовно з першого квітня людина зможе користуватися новою системою», - резюмував Міністр.