• In English
 • Андрій Рева: Фахівці Міністерства відпрацюють усі задачі, поставлені на зустрічі із громадським активом ВПО
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 31 травня 2019 року о 11:09

  На зустрічі Міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками організацій внутрішньо переміщених осіб, які опікуються проблемами ВПО та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, проблемами АТО/ООС, підіймалось чимало актуальних та важливих питань. 

  Зокрема, йшлося про розробку окремого нормативно-правового акта, який регулюватиме процедуру вивозу дітей із окупованих територій Донецької, Луганської областей, Криму, процедуру їх реабілітації та адаптації; реалізацію постанови КМУ № 280, яка законодавчо врегульовує питання забезпечення житлом ветеранів АТО/ВПО; виділення коштів з програми облаштування кримських татар, на фінансування електрифікації земельних ділянок для ВПО (120 родин, які мешкають на Львівщині); питання підтвердження місця реєстрації на окупованій території дітей, які перемістились та в перший раз отримують паспорти; індексація пенсії та виплата заборгованості по пенсіях; статус постраждалих від збройного конфлікту; проблема нерегулярного проведення засідань комісій з прав внутрішньо переміщених осіб в Департаменті соціальної політики в Одеській облдержадміністрації.

  Також ініціювався розгляд можливості припинення нарахування внутрішньо переміщеним особам заборгованості за житлово-комунальні послуги на тимчасово окупованих територіях, та інші питання.

  Наразі, за дорученням Міністра соціальної політики відповідні фахівці працюють над поставленими задачами, аби розв’язати вузли проблем внутрішньо переміщених осіб.

  Наприкінці зустрічі Міністр Андрій Рева зазначив, що робота і взаємодія із громадським активістами, котрі опікуються проблемами ВПО, була досить конструктивною і корисною, оскільки стосується саме нагальних і реальних потреб переселенців.

  У зустрічі з Міністром та відповідальними посадовими особами Міністерства взяли участь керівники та представники громадських організацій і рухів: „Ти потрібен Україні” (м. Одеса); громадського руху учасників АТО та громадян з тимчасово окупованої території „Нова нація”; ГО „Спілка учасників АТО Боярка”; ГО „Кримські переселенці” (м. Львів); ГО „Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація „Чайка” (м. Київ); ГО „Спільнота біженців з Донецька та Сходу України” (м. Черкаси);  ГО внутрішньо переміщених осіб і УБД „За нове життя”; ГО „Об’єднання переселенців „Квітень-2014” (м. Кропивницький); ГО „Союз переселенців „Промінь надії” (Донецька область); ГО „Активна громадянська позиція” (м. Київ).