• In English
 • Андрій Рева: Агенція НАТО з підтримки надає колосальну допомогу Україні в реабілітації військових
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 травня 2019 року о 11:55

  Сьогодні, 21 травня, відбулась зустріч Міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками Агенції НАТО з підтримки та постачання.

  Темою зустрічі стало обговорення підтримки Агенцією України щодо фізичної та психологічної реабілітації військових та необхідного забезпечення устаткуванням медичних закладів, де проходять лікування і реабілітацію постраждалі внаслідок бойових дій на Сході.

  Відповідна Угода  про співробітництво у сфері підтримки між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО була підписана у квітні  2014 року. У 2015 році було підписано Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації. А в березні 2016 року - прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 238 “Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли з Трастового фонду НАТО або цивільного бюджету НАТО для використання положень Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки постачання про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації”. Метою підписання Угоди стала необхідність надання медичної допомоги українській стороні за двома напрямами: “допомога пацієнтам” та “допомога медичним закладам (інституціям)”.

  Андрій Рева подякував  представникам Агенції НАТО за вагому й необхідну підтримку України в цьому дуже важливому й складному напрямку, оскільки наша країна не мала досвіду війни й навичок оперативного розв’язування задач, пов’язаних з її наслідками.

  «Сьогодні ми вже маємо чітке уявлення про сам процес реабілітації військових, і з чого його необхідно починати, - сказав Андрій Рева. – Дякуємо вам за вашу важливу допомогу нашій країні. Ми вважаємо вас справжніми друзями, бо друзі це ті, хто допомагає тобі в скрутну хвилину. З часу підписання угоди пройшло чотири роки й за цей час за вашої участі й допомоги ми чимало зробили на шляху фізичної і психологічної допомоги українським військовим. Сподіваємося на вашу підтримку й надалі».

  Генеральний менеджер Агенції НАТО з підтримки та постачання Петер Домен подякував українському представнику Уряду за співпрацю між владою України й НАТО.

  «Я знаю і вітаю ті кроки, що робить Україна на шляху медичної та психологічної реабілітації  постраждалих військових, - зазначив пан Домен. – Вони будуть відображені у звіті, котрий я зроблю після повернення з України. Наразі ми продовжуємо реалізовувати пункти нашої Угоди й хочемо передати обладнання для ваших медичних закладів, де проходять реабілітацію бійці. Також сподіваюсь на подальшу співпрацю».

  Довідково

  В рамках угоди Трастовий фонд НАТО з фізичної/медичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в АТО надає допомогу за двома основними напрямами. /Детальніше за посиланням/