• In English
  • Андрій Сибіга та Домінік Гаслер обговорили відновлення України на переговорах у Львові
    Міністерство закордонних справ України, опубліковано 04 березня 2025 року о 19:18

    У вівторок, 4 березня, Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у Львові провів разом із першою леді Оленою Зеленською зустріч із Міністром закордонних справ, освіти та спорту Князівства Ліхтенштейн Домінік Гаслер у рамках її робочого візиту в Україну.

    Сторони обговорили ключові питання двосторонньої співпраці та подальші спільні кроки у сферах захисту міжнародного права, санкційної політики, економічного відновлення України та гуманітарної підтримки.

    Особливу увагу міністри приділили реалізації гуманітарних проектів в Україні. У цьому контексті Андрій Сибіга та Домінік Гаслер разом із першою леді Оленою Зеленською взяли участь у відкритті «Школи Супергероїв» у Львові.

    Заклад був створений за підтримки Фундації Олени Зеленської та Уряду Князівства Ліхтенштейн, який виділив на цей проект 250 тис. швейцарських франків.

    Міністр висловив вдячність за фінансовий внесок Князівства у будівництво будинків сімейного типу для постраждалих родин в Україні та підтримку українців, які вимушено знайшли прихисток від російської агресії за кордоном.

    “Зокрема, це будівництво будинків сімейного типу в Полтаві та Фастові, а також створення п’яти сучасних освітніх просторів «Школи Супергероїв». Сьогодні зв’язки між нашими країнами міцні і ми прагнемо розбудовувати їх і надалі заради справедливого, всеосяжного та сталого миру,” — наголосив Андрій Сибіга.

    Очільник МЗС подякував Ліхтенштейну за його активну роль у створенні Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та підтримку в розробці Реєстру збитків, завданих російською агресією.

    Міністр також високо оцінив рішення Ландтагу Ліхтенштейну про виділення 8 млн швейцарських франків на відновлення України у 2025-2029 роках та 800 тис. швейцарських франків на підтримку проектів ЄБРР для української економіки.

    Андрій Сибіга висловив глибоку вдячність Ліхтенштейну за його зусилля у поверненні депортованих українських дітей, підтримку санкційного тиску на агресора, політичну та гуманітарну допомогу Україні, а також сприяння гуманітарному розмінуванню.