Андрій Сибіга провів зустріч з Президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Пере Хуаном Понс Самп’єтро
7 жовтня Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів зустріч з делегацією Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ на чолі з Президентом Пере Хуаном Понс Самп’єтро, який перебуває з візитом в нашій державі. Це його перший закордонний візит на посаді Президента після призначення у липні 2025 року.
Андрій Сибіга відзначив важливість парламентської дипломатії та висловив вдячність Пере Хуану Понс Самп’єтро за підтримку України: «Ми цінуємо сильний голос Парламентської Асамблеї ОБСЄ на підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів. Маємо посилити роль парламентського виміру у вирішенні найбільшої загрози безпеці в регіоні ОБСЄ - війни росії проти України», - наголосив Андрій Сибіга.
Міністр поінформував делегацію про триваючі дипломатичні зусилля з метою досягнення справедливого миру, ситуацію на полі бою та ескалацію росією повітряного терору проти українських міст та енергетичної інфраструктури.
Окрему увагу співрозмовники приділили активізації міжнародних зусиль задля повернення депортованих росією українських дітей, зокрема у контексті заяви Пере Хуана Понс Самп’єтро про ініціювання приєднання ПА ОБСЄ до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
Сторони також обговорили подальші зусилля щодо звільнення українських цивільних заручників, зокрема трьох колишніх співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, незаконно ув'язнених росією.
У зустрічі також взяли участь Генеральний секретар ПА ОБСЄ Роберто Монтелла та представники високого рівня Бюро ПА ОБСЄ.