25 жовтня у Луанді Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга був прийнятий Президентом Республіки Ангола Жуау Лоренсу у розвиток діалогу ангольського лідера з Президентом України Володимиром Зеленським.
«Ми вдячні Президенту Жуау Лоренсо за його сильну та принципову позицію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Обидві наші країни знають біль війни, але знають і ціну та цінність миру», — підкреслив глава МЗС.
У ході зустрічі сторони обмінялися думками щодо ключових питань міжнародного порядку денного, зокрема продовольчої та енергетичної безпеки, свободи мореплавства.
Андрій Сибіга наголосив на важливості підтримки Формули миру, яка є єдиним шляхом задля досягнення всеосяжного, справедливого та сталого миру в нашій державі, та запропонував ангольській стороні приєднатися до міжнародних зусиль з її практичної реалізації.
Очільник української дипломатії високо оцінив зусилля Анголи та зокрема особисто Президента Жуау Лоренсу у рамках Луандійського процесу щодо врегулювання безпекової ситуації на сході Демократичної Республіки Конго.
«Запрошуємо Анголу, яка знана у світі завдяки своїм мирним зусиллям, взяти участь у другому Глобальному саміті миру», — зазначив Міністр.
Сторони детально обговорили активізацію двосторонньої взаємодії в низці сфер, що становлять взаємний інтерес: сільському господарстві, освіті, технологіях, енергетиці, військово-технічному співробітництві та інших.
«Цьогоріч ми відзначаємо 30 років дипломатичних відносин між Україною та Анголою. Мій візит, який є першим візитом Міністра закордонних справ України до Анголи та моїм першим візитом на посаді до Африки, підкреслює, що Ангола має важливе значення для України в південній Африці. Ми маємо історично тісні звʼязки між нашими людьми та країнами. Сподіваюся, що разом ми відкриємо нову сторінку двосторонніх відносин», — наголосив Андрій Сибіга.
Андрій Сибіга підкреслив відкритість та послідовність політики України щодо розвитку відносин з державами Африки, яка будується на принципах дружби і довіри, взаємовигідного співробітництва, поваги до Статуту ООН, прямим свідченням чого стало започаткування в 2024 році діяльності дипломатичних установ України в 7 країнах Африканського континенту.