• In English
 • Анатолій Петренко очолив двосторонні консультації з керівництвом Міністерства національної оборони Португальської Республіки
  Міністерство оборони України, опубліковано 27 листопада 2021 року о 17:14

  26 листопада заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко очолив делегацію Міністерства оборони України в ході проведення українсько-португальських воєнно-політичних консультацій, які відбулись у форматі відеоконференції.

  Цьогорічний воєнно-політичний діалог між оборонними відомствами двох держав проходив на тлі ускладнення воєнно-політичної обстановки на тимчасово окупованих територіях України та навколо її кордонів.

  Сторони розглянули та обговорили безпекову ситуацію вздовж російсько-українського кордону, а також триваючу мілітаризацію Росією Автономної Республіки Крим, Азовського і Чорного морів.

  Анатолій Петренко детально поінформував португальських колег щодо проблемних питань, з якими стикається керівництво України під час реалізації мирних ініціатив з врегулювання триваючого на сході нашої Держави міжнародного збройного конфлікту, ситуації, що склалася навколо місії ОБСЄ в Україні у зв’язку з блокуванням російськими силами її роботи на окупованих територіях.

  Португальські колеги висловили занепокоєння з приводу агресивних дій Росії та політичну підтримку українському народові у його боротьбі із захисту незалежності та державного суверенітету, а також відновлення територіальної цілісності. Було наголошено, що Португалія, як держава учасниця установчого саміту Кримської платформи, ніколи не визнає незаконної окупації Автономної Республіки Крим з боку Росії та виступає за вирішення конфлікту політико-дипломатичним шляхом на основі Мінських домовленостей та в рамках Нормандського формату.

  У подальшому сторони обговорили хід реалізації в Міністерстві оборони та Збройних Силах України завдань оборонної реформи, питання співпраці України з Європейським Союзом та НАТО, а також двостороннього оборонного співробітництва.

  Голова української делегації наголосив на важливості посилення практичного співробітництва з Європейським Союзом у рамках Спільної політики безпеки і оборони, розвитку співпраці з Європейським оборонним агентством, а також залученні України до проектів програми Постійного структурованого співробітництва у сфері безпеки і оборони (PESCO) та проектів Європейського фонду миру (EPF) з метою розвитку оборонних спроможностей.

  Окремо були розглянуті питання розвитку співпраці у військово-медичній галузі, зокрема, з питань організації лікування поранених українських військовослужбовців у лікувальних закладах Португалії, обміну досвідом у сфері логістичного забезпечення, а також започаткування співробітництва у військово-технічній сфері.

  Сторони домовилися продовжити проведення консультацій у наступному році та опрацювати план двостороннього співробітництва на 2022 рік, який буде включати заходи за усіма напрямами, які становлять взаємний інтерес.

  Цьогорічні двосторонні воєнно-політичні консультації між оборонними відомствами України та Португалії стали важливою подією у процесі налагодження плідної двосторонньої співпраці, обміну думками щодо актуальних питань регіональної та глобальної безпеки, а також планування спільних заходів у цих сферах.