• In English
 • Анатолій Комірний: Системно працюємо над цифровізацією перетину кордону

  Водії вантажівок, які перетинають міжнародний  пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» на кордоні України та Польщі, відтепер зможуть користуватись застосунком eCherha на телефоні. Раніше записатися в електронну чергу можна було лише на сайті.     

  «Зручність єЧерги вже оцінили тисячі водіїв вантажівок. Офіційно проект стартував у грудні минулого року. І за цей час записалися у електронну чергу та проїхали через пункт пропуску майже 55 тис. вантажівок.

  Україна системно працює над цифровізацією порядку перетину кордону. Унікальний безкоштовний сервіс дозволяє водіям планувати свої поїздки, а отже – заощаджувати час і гроші», – розповів заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Анатолій Комірний. 

  Завантажити eCherha на телефоні вже можна у App Store (для операційної системи iOS) чи у Google Play (для Android). 

  У застосунку водій оперативно отримує push-повідомлення про:  

  •  свій статус в черзі
  •  просування черги 
  •  час заїзду до пункту пропуску

  Для входу в програму водії мають використовувати той самий пароль та логін, якими користуються для авторизації на сайті echerha.gov.ua. Користувачі також мають можливість продовжити чи скасувати свій запис, залишити звернення команді розробки і прочитати останні новини про проект. 

  Застосунок також буде зручним для польських водіїв, що перетинають український пункт пропуску за електронною чергою. Для їх комфорту додана польська мова. Крім того, на сайті вже доступна відеоінструкція польською мовою «Як стати в чергу?» ( https://echerha.gov.ua/pl )

  Отже, застосунок доступний трьома мовами:

  •  українська
  •  польська 
  •  англійська

  Наразі скористатись єЧергою можуть міжнародні перевізники вантажів, що перетинають кордон через пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ». Заїзд до сервісних зон для користувачів єЧерги не обов’язковий. Водій сам обирає де і як чекати перетину кордону.

  Проект «Електронна черга перетину кордону» реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України, Укртрансбезпека, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Державна митна служба України та Державна прикордонна служба України за підтримки USAID / UK aid проєкту «TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах».