• In English
 • Альона Бабак констатувала незворотність процесів створення ОСББ в Україні
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 31 жовтня 2019 року о 15:58

  Я з радістю констатую факт незворотності процесів створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Україні. За минулий рік їх було створено майже 1500 об’єднань. І нині ОСББ діє у 31583 багатоквартирних будинках. Це – прекрасна динаміка, – сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час Х Всеукраїнського форуму ОСББ, що проходить Львові.

  За її словами, по Україні середній показник будинків, які перебувають в управлінні ОСББ становить 17,6%. Наразі серед регіонів за кількістю ОСББ лідирує Херсонська область – де об’єднання створені у 40% багатоквартирних будинках. На другому місці Тернопільська область – у 35% багатоквартирних будинках створено ОСББ.

  Області, які відстають і мають значно нижчий показник управління будинками через ОСББ, – це Луганська, Харківська та Чернігівська.

  Також Міністр зазначила, що в Україні спостерігається позитивна динаміка того, що власники навіть без створення ОСББ приймають самостійні, виважені рішення щодо управління своїм майном і обирають управителів.

  «Майже 7% багатоквартирних будинків вибрали управителів самостійно. І тут лідирує Вінницька область, в якій 28% багатоквартирних будинків самостійно визначилися з управителями. На другому місці Хмельницька область – 17%. Загалом по Україні у 22,7% будинків управителя ще призначають органи місцевого самоврядування за результатами конкурсів.

  Це звичайно важлива динаміка розвитку інституту власності в Україні. І думаю тепер наша спільна задача захистити його, дати можливість людям дійсно управляти своїм майном і відчувати захищеність», – сказала вона.

  За словами Альони Бабак, Мінрегіон й надалі буде відкритим для співпраці у цьому напрямку та підтримуватиме рух ОСББ. «Думаю, що найближчим часом ми оновимо роботу Національної ради голів ОСББ і через цей інструмент надалі уточнюватимемо та удосконалюватимемо законодавчі рамки, підзаконні акти для того, щоб прибирати все, що наразі заважає ОСББ реалізовувати свої можливості з управління будинками», – повідомила вона.

  Альона Бабак нагадала, що ОСББ – це інструмент, який дає змогу людям, які володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки, через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком. Це сьогодні можна зробити лише через об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.