• In English
 • Алла Басалаєва: Україна потребує від європейських партнерів технічних засобів для оцінки якості відновлення зруйнованого житла
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 23 квітня 2024 року о 16:59

  23 квітня відбулася робоча зустріч голови Державної аудиторської служби України Алли Басалаєвої з представниками Генеральної інспекції фінансів Міністерства Економіки та Фінансів Франції.

  Сторони обговорили практичну співпрацю у рамках майбутнього проекту щодо європейської технічної допомоги під час контролю за відновленням зруйнованих обстрілами об’єктів інфраструктури та житла.

  Під час зустрічі Алла Басалаєва наголосила, що сьогодні Держаудитслужба потребує підсилення свого потенціалу в галузі державного фінансового контролю та імплементації українського законодавства до вимог ЄС.

  Складність цього процесу полягає у тому, що незалежна Україна вперше в своїй історії опинилася перед важким викликом війни і масштабних руйнувань.

  «Сьогодні ми повинні пристосовувати наші цілі та завдання до тих реалій, в яких ми перебуваємо. І наразі найголовніше наше завдання – це відновлення. Саме у цій частині ми потребуємо швидких рішень, ефективного контролю. Ми хочемо, щоб наші люди були з житлом і дахом над головою якомога швидше. Проте, на жаль, іноді швидке відновлення не відбувається через низку порушень з боку тих, хто освоює бюджетні кошти», – зазначила голова Держаудитслужби.

  Одна з причин цих зловживань, за словами Алли Басалаєвої, пов’язана із завищеннями цін ще під час формування пропозицій під час тендерів. Тому голова Держаудитслужби розраховує, що французькі урядові експерти допоможуть удосконалити систему українського законодавства відповідно до євростандартів, щоб мінімізувати ризики зловживань під час закупівель з відбудови та відновлення.

  Крім того, Алла Басалаєва наголосила, що державні аудитори потребують технічної допомоги для оцінки якості проведених робіт. «Нам потрібні новітні технічні засоби для швидкого обрахунку того, чи повною мірою виконані будівельні роботи під час відновлення житла. Тому ми сподіваємося і на таку допомогу від наших європейських партнерів», – зауважила голова Держаудитслужби.

  Зі свого боку керівник Генеральної інспекції фінансів Франції Самп’єру Репетті-Деяна відзначив, що його країна продовжить підтримувати Україну в рамках програми технічного співробітництва mAIDan Ukraine.