• In English
 • Акція «Українським дітям – українську книгу!» розширює географію

  Триває благодійна акція «Українським дітям – українську книгу!», яку в перших числах березня 2022 року започаткував Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України.

  До акції долучилися вітчизняні видавці зі всіх регіонів України. Вони безкоштовно надали 1 млн примірників підручників, навчальних посібників, художньої літератури дітям, які, рятуючись від російської агресії, змушені були переселитися в більш безпечні регіони. Акція, яка була розрахована на потреби дітей, що переміщені в межах України, розширила свою географію на інші країни. Наразі українську книгу отримують також діти, які стали біженцями в країнах Європи.

  У межах акції вже передано майже 200 тисяч примірників книжок волонтерським центрам в українських містах та країнах Європи, де зараз проживають переміщені особи та біженці. Доставка літератури здійснюється вантажним транспортом волонтерів та волонтерських організацій.

  Зокрема, понад 25 тисяч книг надійшло у Львівську область. Понад 64 тисячі книжок отримали діти, які знайшли прихисток в містах Кропивницький, Тернопіль, Дрогобич, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ, Ужгород, Хмельницький.

  На прохання українських посольств у європейські країни було передано 100 тисяч примірників літератури: 45 тисяч книжок було відправлено у Польщу, 43 тисячі - у Словаччину, майже 5 тисяч – в Австрію, 4 тисячі - в Чехію, по одній тисячі книжок надійшло в Румунію, Угорщину, Албанію. Зараз майже 20 тисяч книжок прямують до Німеччини, Хорватії, Швейцарії, Австрії, Швеції та Нідерландів.

  Благодійну справу підтримали, крім видавців, інші представники бізнесу, місцевої влади, волонтери.

  Інформація про благодійну акцію поширюється через ЗМІ, соціальні мережі. Так про неї дізнаються в Україні та за її межами. На організаторів акції виходять ті, хто хоче безкоштовно надати книжки дітям, і ті, хто прагне поширювати українську дитячу книгу серед переселенців за кордоном. Зокрема, через сторінку Держкомтелерадіо у соціальній мережі фейсбук на відомство вийшли організатори Mini Biblioteka Ukraina з румунського міста Клуж-Напока. Вони попросили при можливості надати бібліотеці книги. Вже менше ніж за два тижні 1000 українських книжок поповнили фонд Mini Biblioteka Ukraina, яка курсує між великими містами Румунії, щоб якомога більше маленьких українців та їхніх батьків мали можливість читати українською.

  Держкомтелерадіо закликає видавців, які ще не долучилися до благодійної акції, підтримати українських дітей, передавши їм примірники книг.