• In English
 • Академія Армії дронів: ще 10 000 операторів БПЛА пройдуть професійну підготовку
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 15 червня 2023 року о 16:49

  Армія дронів розпочинає другий етап навчання операторів БПЛА. Ще 10 000 військових опанують керування безпілотниками і приєднаються до Сил оборони з новими ефективними навичками.

  Безпілотники — важливий складник технологічної війни. Завдяки БПЛА військові можуть бачити ворога вдень і вночі, знищувати ворожу техніку та влучати в найвразливіші місця на позиціях ворога.

  Щоб ефективно виконувати кожне завдання, військовим необхідно навчатися й розвивати навички керування безпілотниками. Адже правильне використання технологій дає перевагу на полі бою.

  «Важливою частиною проекту Армія дронів є навчання операторів БПЛА. Тільки професійні оператори можуть мінімізувати збиття дронів, їх втрати під впливом РЕБ, а також вправно керувати дронами для розвідувальної роботи, коригування артилерії та знищення ворожої техніки й живої сили. На першому етапі проекту навчання пройшли 10 000 операторів. Зараз стартує нова фаза, у межах якої ще 10 000 військових опанують керування дронами. Це дасть змогу ефективно виконувати завдання на фронті, зменшити втрати дронів та найголовніше — зберегти життя якомога більшої кількості захисників і захисниць», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Стартує другий етап навчання для 10 000 операторів БПЛА. Відтепер воно проходитиме не тільки на коптерах, а й на FPV-дронах та БПЛА літакового типу. Плануємо навчити 7 600 операторів коптерів, 2 000 пілотів FPV-дронів та 400 операторів БПЛА літакового типу.

  Під час навчання всі студенти проходять теоретичну частину, де вивчають технічні параметри безпілотників, обслуговування техніки, картографію, тактику польотів в умовах РЕБ, маскування, демаскувальні фактори ворога тощо. Та практичну частину з прольотами на полігонах і місіях, які максимально наближені до справжнього бою.

  Навчання в школах безоплатне для чинних представників Сил оборони України. По закінченню курсу військові отримають сертифікат школи, що підтверджує їх готовність застосовувати розвинуті навички на фронті.

  Наразі в межах Армії дронів навчання пройшли 10 тисяч професійних операторів дронів. Ми ставили ціль навчити таку кількість військових за рік, але досягнули її за 10 місяців.

  «Завдяки приватним донорам Київська школа економіки профінансувала навчання 10 тисяч операторів. Фінансування отримували всі школи, які подавали звітність за навчених операторів. Зараз профільне навчання військових критично важливе, тому ми продовжимо підтримувати школи операторів дронів», — розповів Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

  У межах проекту Армія дронів підписано меморандуми про співпрацю з 26 школами, які навчають операторів БПЛА. Вони розташовані в різних куточках України — Києві, Запоріжжі, Черкасах, Харкові, Полтаві, Дніпрі, Одесі тощо.

  Також для ефективного навчання кожна школа підготовки пілотів отримала по системі супутникового зв’язку Starlink.

  Довідково

  Армія дронів — це спільний проект Генштабу ЗСУ, Держспецзв’язку та Міністерства цифрової трансформації, Міноборони. За понад 11 місяців діяльності Армії дронів за кошти UNITED24 придбали 3864 комплекси дронів. Усього сума укладених контрактів становить понад 4,3 млрд гривень.