• In English
 • Аграрний комітет підтримав законопроекти про Фонд часткового гарантування кредитів та фермерські господарства


  31 березня на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики розглянули та підтримали підготовлений до другого читання законопроекти: №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, а також №4046 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств.

  Реалізація законопроекту №3205-2 покращить доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільності функціонування сільського господарства в Україні. Документом визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління.

  «Фонд надаватиме часткові гарантії з виконання кредитних зобов’язань сільгоспвиробниками. Це підвищить шанси фермерів на отримання кредитних коштів та сприятиме розвитку їхнього бізнесу», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Законопроект №4046 направлений на розвиток фермерського руху та залучення сільської молоді до агровиробництва.

  Зокрема, документом пропонується:

  • унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств;
  • визначити коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств;
  • уточнити деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства;
  • запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

  «Реалізація цього законопроекту надасть можливість молодим фермерам отримати цільову державну підтримку та реалізувати свої підприємницькі ініціативи», - підкреслив Міністр.