• In English
 • Аграрний комітет підтримав законопроект щодо організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель, - Мінекономіки

  14 квітня на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики підтримали підготовлений до першого читання законопроект №5202, який створить умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та сприятиме залученню інвестицій у зрошення сільськогосподарських земель.

  «Створення організацій водокористувачів значно збільшить зацікавленість агробізнесу в будівництві нових меліоративних систем через спрощення адміністративних процедур та можливість самостійного фінансування будівництва аграріями. Реалізація законопроекту надасть поштовх для зрошення сільськогосподарських земель та збільшення площ під агровиробництво. Також модернізація та будівництво нових меліоративних систем підвищить якість та родючість ґрунтів, що в свою чергу збільшить ефективність сільського господарства», - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

  Створення організацій водокористувачів передбачено Стратегією зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

  Законопроект №5202 передбачає:

  • створення правової бази для створення та діяльності ОВК;
  • передачу ОВК функцій управління частиною об’єктів меліоративної інфраструктури (інфраструктурою нижчого рівня);
  • створення правових механізмів для внесення інвестицій в існуючу меліоративну інфраструктуру та будівництво нової меліоративної інфраструктури (як в рамках ОВК, так і не в рамках ОВК).

  Реалізація положень законопроекту забезпечить ефективне проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках с/г призначення, збільшить площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація, зменшить собівартість поливу земельних ділянок та витрати держави на адміністрування системи меліорації тощо.