• In English
 • Аграрії за рік сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини понад 2,7 млн грн орендної плати

  У липні на торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, реалізували права оренди на 7 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 173,8 га на території трьох районів. Зокрема, в Генічеському районі в оренду передали 4 ділянки загальною площею понад 84,5 га, в Скадовському – 2 ділянки загальною площею 81,4 га, у Каховському – 1 ділянку площею 7,8 гектара.

  Середня відсоткова ставка за результатами торгів склала 12,33%. Розмір річної орендної плати зріс до 397,7 тис. грн – майже на 229,8 тис. грн більше від стартового показника.

  Загалом упродовж 7 місяців поточного року на Херсонщині аграрії придбали з аукціонів 49 земельних ділянок загальною площею понад 2,6 тис. га у 12 районах області: Великоолександрівському (6), Верхньорогачицькому (1), Генічеському (11), Голопристанському (1), Горностаївському (1), Іванівському (5), Каховському (6), Каланчацькому (1), Нововоронцовському (2), Новотроїцькому (4), Скадовському (5) та Олешківському (6).

  До місцевих бюджетів лише за перший рік користування земельними ділянками надійшло понад 2,7 млн грн орендної плати. Розмір орендної плати за результатами торгів у середньому по області підвищився з 8 до 20,65% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

  Довідково

  Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.