• In English
 • 9 травня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 травня 2022 року о 18:01

  Українські заклади охорони здоров’я мають достатні запаси альбуміну. Завдяки роботі системи служби крові, донорській допомозі та національним виробникам українські заклади охорони здоров’я мають достатній запас альбуміну, білка, який виробляється із плазми крові, та потрібен для виконання транспортних функцій крові. З часу повномасштабного вторгнення Росії до України потреба у компонентах крові зросла. Зокрема, йдеться і про альбумін. Водночас завдяки злагодженій роботі партнерів за координації Міністерства охорони здоров’я критичних ситуацій щодо потреби у компонентах крові вдалося уникнути. Важливу роль у забезпеченні закладів охорони здоров’я також, як і раніше, відіграють національні виробники, які на постійній основі забезпечують заклади охорони здоров’я альбуміном. Таким чином, завдяки координації роботи служби крові у воєнний час до сьогодні не потребувала звернень до колег за кордоном щодо надання готових компонентів крові.

  Info Science Bot: майже 3 тис. користувачів отримують актуальну інформацію у сфері науки та інновацій. Для оперативного інформування науковців, інноваторів та стартапників про новини та можливості МОН створено Телеграм-бот Info Science Bot. За майже місяць роботи чатботом користуються майже 3 тис. осіб. Уже зараз у боті розміщено понад 100 актуальних публікацій про можливості для науковців від іноземних університетів та наукових інституцій щодо грантової підтримки, мобільності та тимчасового працевлаштування.

  Уряд врегулював надання фізичними особами соціальної послуги з догляду на непрофесійній та професійній основі в умовах воєнного стану. Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує надання фізичними особами соціальної послуги з догляду на непрофесійній та професійній основі літнім людям, людям з інвалідністю, дітям з інвалідністю, невиліковно хворим, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, в тому числі в умовах воєнного стану, а також призначення і виплати компенсації за догляд таким особам. Зокрема, рішення Уряду впроваджує комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. Воно проводитиметься фахівцями органу місцевого самоврядування спільно із представниками закладу охорони здоров’я, надавачів соціальних послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг та/або її законного представника. Таке визначення дозволить забезпечити індивідуальний підхід до надання догляду конкретній особі та необхідних саме їй послуг. Відповідно, дотримуватиметься принцип адресності при призначенні компенсації за догляд. Також рішенням Уряду затверджені форми документів, необхідних для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі. Відповідні зміни внесені до постанов Кабінету Міністрів України № 859 від 23.09.2020 та № 1040 від 06.10.2021.

  - Представники Українського інституту розвитку освіти презентували «Путівник по Всеукраїнській школі онлайн», що допоможе всім охочим зорієнтуватися в історії та використанні платформи ВШО. Путівник містить інструкції до інтерфейсу, рекомендації щодо реєстрації, організації дистанційного й змішаного навчання, а також забезпечення доступності ВШО для учнів з особливими освітніми потребами. Завантажити путівник можна за посиланням.

  - Науковці Державної науково-технічної бібліотеки України вперше презентують Національну науково-інформаційну систему URIS із постерною доповіддю «Creating Ukrainian Research Information System» у межах Міжнародної конференції з сучасних науково-дослідницьких інформаційних систем CRIS2022, що відбудеться 12-14 травня 2022 року в місті Дубровнік, Хорватія. Цьогоріч учасники розглядатимуть питання останніх тенденцій використання дослідницьких інформаційних систем і необхідність поширення реалізації CRIS для забезпечення ефективних механізмів обміну та агрегації дослідницької інформації. Детальна програма заходу за посиланням.

  - Громадська організація GoGlobal продовжує Всеукраїнську онлайн-програму «Creative Camp: ми з України!», яка об’єднала понад 1 тис. учасників зі 150 українських шкіл. Учителів і учнів запрошують до участі в майстер-класах, воркшопах із малювання, скетчінгу, оригамі, сучасної хореографії та казкотерапії від українських та іноземних митців.

  9 травня: Ситуація в соціальній сфері