• In English
 • 9 листопада: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 листопада 2022 року о 18:45

  Головне:

   

  Ухвалений Верховною Радою України Державний Бюджет України на наступний рік спрямовує 444,13 млрд грн на соціальну сферу. Це на 41,9 млрд грн більше, ніж у 2022 році.

  Уряд призначив академічні стипендії 28 найбільш обдарованим українським студентам. Уряд ухвалив розпорядження «Про призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам закладів вищої освіти», яку призначають найбільш обдарованим студентам. Кандидатів на одержання стипендії пропонували заклади вищої освіти за погодженою з органами студентського самоврядування пропозицією вченої ради. Згідно наданих пропозицій стипендію отримають 28 студентів.

  Тринадцять проектів, у яких бере участь 51 університет та інші організації з України, було відібрано на фінансування за Програмою Європейського Союзу «Еразмус+» задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти. Загалом у конкурсі перемогли 145 проектів. Україна має найбільшу кількість проектів у регіоні «Східного партнерства» і входить до 12 найкращих країн-учасниць Програми. Проекти сприятимуть реформам вищої освіти в Україні на основі провідних практик та досвіду партнерів з університетів країн-членів ЄС.

  Уряд затвердив Порядок використання коштів з рахунку МОН для потреб освіти і науки в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського UNITED24. Першочергово кошти спрямують на забезпечення потреб освіти і науки у регіони, які найбільше постраждали від бойових дій.

  Мінсоцполітики продовжує розширювати мережу партнерів платформи єДопомога. Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, провів робочу зустріч з Трістаном Евансом, заступником голови Ради міжнародної торгівлі International Trade Council.

  З 7 до 10 листопада 2022 року проходитиме серія всесвітніх вебінарів, присвячених відкриттю конкурсів та новацій Програми ЄС «Еразмус+» на 2023 рік. Заплановано обговорення можливостей академічного обміну студентами та працівниками, мобільності для дослідників, віртуального обміну, а також проектів співпраці у сфері навчання та спорту.

  У жовтні цього року завершилася третя сесія вебінарів для педагогічних, науково-педагогічних працівників та керівників закладів освіти у межах програми «Google Digital Tools for Education/Цифрові інструменти Google для освіти». За перші три місяці станом на 7 листопада 2022 року майже 64 тис. випускників програми отримали сертифікати. Заклади освіти, у яких 50% працівників пройшли навчання, здобули статус учасника програми.

  МОН та ГО «Добробат» підписали меморандум про співпрацю. «Добробат» має шість будівельних батальйонів у Київській, Харківській, Чернігівській, Сумській, Миколаївській та Запорізькій областях. За більш ніж пів року понад 10,5 тис. волонтерів допомогли тим, хто цього потребує. Також добробатівці допомагають у нагальному відновленні закладів освіти.

  У межах домовленостей Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» та ЮНЕСКО триває забезпечення потреб українських педагогічних працівників хромбуками. Загалом у регіони України доставлено понад 35 тис. девайсів із запланованих 50 тис.

  9 листопада: Ситуація в соціальній сфері