• In English
 • 9 грудня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 грудня 2022 року о 18:37

  Вперше в Україні пацієнтам будуть безоплатно доступні ліки проти спінальної м'язової атрофії. На засіданні уряду було підтримано пропозицію Міністерства охорони здоров’я України здійснити закупівлі 9 лікарських засобів за договорами керованого доступу, 8 з них закуповувалось централізовано раніше, 1 – буде закуплено вперше. Вперше в Україні, завдяки використанню інструменту (ДКД), який дозволяє зберегти конфіденційною ціну, вдалося централізовано закупити препарат «Еврісді» («Рисдиплам») для лікування дітей, хворих на спінальну м’язову атрофію (СМА). Ліки будуть надаватися пацієнтам безоплатно. СМА – це рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок та смерті. «Рисдиплам» – єдиний лікарський засіб проти спінальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома, адже його слід приймати орально.

  В Україні запрацювала перша державна Платформа соціальної освіти. Навчальна платформа дозволить покращувати якість соціальних послуг, які надаються в громадах. Це корисно і для родичів людей, які потребують підтримки, і для понад 50 тисяч професіоналів, які отримали можливість в зручний спосіб підвищити свою кваліфікацію, це також можливість відкрити для себе нову професію тим, хто шукає роботу.

  Благодійник з В‘єтнаму підтримав 340 українських родин через платформу єДопомога. Багато кого дивував той факт, що В‘єтнам на другому місці серед країн, онлайн-волонтери з яких допомагають через платформу єДопомога. Тож, ми хочемо розкрити вам цю таємницю! Є люди, які всім серцем люблять Україну та хочуть підтримати людей, які постраджали від війни. Саме така людина Marcin Figlus! Marcin жив та працював у Києві майже 8 років. У нього тут народилась донечка Вікторія. Життя в Україні їм настільки подобалось, що вони сім‘єю вже думали про те, щоб залишитись в Києві назавжди. Та доля розпорядилась інакше, вони переїхали у В‘єтнам.

  МОЗ разом із партнерами продовжують працювати над розробленням законопроекту про самоврядування у сфері охорони здоров’я. Сьогодні питання самоврядування у сфері охорони здоров’я є надзвичайно важливим. Адже це реальна можливість саморегуляції медичної спільноти, коли кожен медичний та фармацевтичний працівник матиме право на те, аби питання його діяльності та інтересів розв’язувалися безпосередньо представником професійної спільноти, до якої він належить. Крім того, це ще й питання самоконтролю. У разі прийняття законопроекту, якщо якийсь лікар порушує чи відхиляється від норм чи стандартів надання медичної допомоги, або використовує у своїй практиці антинаукові методи, то спільнота може надати оцінку його роботі та розв’язати це питання самостійно.

  Відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії. Захід відбувся в межах Нацпрограми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. У ньому взяли участь представництва ООН та Бюро ВООЗ в Україні, посли США, Канади, Швейцарії та Євросоюзу, представники посольства Великобританії, голови ОВА. На зустрічі було презентовано розроблений у межах Національної програми психічного здоров'я документ – оперативну дорожню карту “Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни”. Документ підготували представники державного сектору, агенцій ООН, міжнародних та українських організацій, які працюють в сфері розвитку та гуманітарного реагування, у координації з ВООЗ. У ньому визначено пріоритети, на які мають орієнтуватися всі, хто працює у сфері психічного здоров'я в умовах гуманітарної кризи. Це дасть змогу узгоджувати свої дії відповідно до визначених у результаті аналізу пріоритетів.У співпраці та за експертної підтримки ВООЗ створено єдиний координаційний центр з напрацювання рішень та реалізації Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки – Проектний офіс при Кабінеті Міністрів. Надалі проєкти, які розробляють та реалізують міністерства, проходитимуть тестування у Проектному офісі задля уникнення дублювань та впевненості, що вони відповідають усім вимогам і міжнародним стандартам.

  Національна академія наук (NAS) США та Польська академія наук (PAN) оголосили конкурс щодо створення українських дослідницьких груп. Програма відкрита для науковців з українським громадянством та дослідників, які працюють в українських наукових підрозділах станом на 24 лютого 2022 року. Учені зможуть працювати дистанційно, зокрема перебуваючи в Україні.

  На виконання завдання Президента України продовжується процес переведення на навчання за державним замовленням дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також дітей жителів особливо небезпечних територій, які зараховані до закладів фахової передвищої та вищої освіти до 2021 року включно. «Усього до МОН надійшло 22 643 звернення щодо переведення на бюджетні місця. Фахівці Міністерства опрацювали понад 20,5 тис. запитів на переведення здобувачів освіти від 212 закладів фахової передвищої та вищої освіти».

  Міністерство освіти і науки України запрошує заклади освіти та інші організації, які працюють у сфері освіти, молоді та спорту, взяти участь у конкурсах проєктів програми ЄС «Еразмус+» 2023 року. «Еразмус+» є інструментом упровадження реформ для розбудови європейського освітнього простору та виконання домашнього завдання у сфері освіти України на шляху вступу до ЄС. Оголошення про конкурси до програми опубліковано на сайті Європейської комісії.

  ЮНІСЕФ допоміг провести тренінги для тих, хто готовий прийняти дитину у сім’ю За підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та Міністерства соціальної політики України,170 кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни або піклувальники, усиновлювачі та патронатні вихователі пройшли двотижневе навчання, щоб підготуватися та вже за деякий час прийняти дитину у родину. Навчання відбулося за новою державною програмою на базі обласних центрів соціальних служб Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Чернігівської, Харківської та Миколаївської областей. Протягом навчання кандидати, зокрема, дізналися як готуватися до прийому дитини, організувати її переміщення, правильно поводитися, якщо дитина травмована.

  9 грудня: Ситуація в соціальній сфері