• In English
 • 878 об’єктів медичних закладів відновлено в Україні протягом повномасштабної війни
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 10 червня 2024 року о 11:59

  Щоденно українська цивільна інфраструктура, в тому числі й медична, зазнають постійних атак та обстрілів з боку росії. Крім того, ворог цілеспрямовано б’є по лікарнях, поліклініках, амбулаторіях, пологових, створюючи додаткове навантаження на медичну систему.

  Однак, попри це, відновлення медичної інфраструктури є одним із пріоритетів для держави. Роботи з відновлення тривають вже понад два роки, аби забезпечити безперешкодний доступ українців до якісної медичної допомоги, якої вони потребують.

  Зокрема, у різних областях України повністю або частково вже відновлені 878 об’єктів медзакладів. З них 521 об’єкт відновлений повністю та ще 357 — частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.

  Нагадуємо, що за цей час ворогом було пошкоджено 1618 обʼєктів медзакладів та ще 214 з них зруйновані повністю й відновленню не підлягають. Найбільших втрат зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

  Крім того, від початку війни росія пошкодила 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 261 та захопила 125 автівок «екстренки».