• In English
 • 7 липня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 липня 2023 року о 16:56

  Головне:

  • З 1 липня розпочався прийом заяв у електронному форматі на конкурсний відбір кандидатів на посади помічників ветерана. Конкурс відбувається в межах пілотного проекту, ініційованого Міністерством ветеранів, що діє в таких областях: Вінницька, Дніпропетровська, Львівська та Миколаївська. Метою цього проекту є впровадження сервісної послуги в громадах згаданих регіонів. Послуга полягатиме в індивідуальному супроводі наших Захисників та Захисниць, які повертаються з фронту або закінчують військову службу, під час їхнього переходу до цивільного життя. Помічники ветеранів, які переважно є колишніми військовими, членами ветеранських сімей або родичами загиблих Героїв, будуть пройти спеціальне навчання та працюватимуть у сервісних офісах. Вони надаватимуть консультації ветеранам щодо працевлаштування, навчання, соціального захисту, реабілітації, покращення стану здоров'я та реалізації їхніх прав та пільг у різних сферах. Ця послуга була розроблена Міністерством ветеранів України за сприяння проекту "Підтримка Дія", який реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.
  • Президент підписав Закон, що спрощує процедуру оформлення відпустки за станом здоровʼя або звільнення з військової служби. Це дозволить військовослужбовцям, які отримали відповідне рішення військово-лікарської комісії, легше отримувати необхідні документи для відпустки або звільнення. Зміни передбачають, що військовослужбовці, які стали непридатними до військової служби, не повертаються до військової частини, а зразу звертаються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання необхідних документів. Завдяки електронному документообігу, всі необхідні документи можна отримати безпосередньо в центрі комплектування. Уряд України та Медичні сили Збройних сил України активно працюють над поліпшенням медичного обслуговування та забезпеченням військовослужбовців під час проходження військово-лікарської комісії.
  • Завдяки проекту «Навчаємось разом» надруковано понад 361 тис. підручників для 5-х класів НУШ. За допомогою 1,2 мільйона євро, наданих донорами, проект організував друк понад 361 тисячі підручників природничої галузі згідно з новими модельними навчальними програмами для 5-го класу НУШ. Це було здійснено за допомогою п'яти українських друкарень, які були обрані через відкритий конкурс згідно з правилами ЄС, і вони надрукували 361 367 примірників підручників для п'ятого класу з природничої галузі відповідно до нових модельних навчальних програм НУШ.
  • Юлія Лапутіна, Міністр у справах ветеранів України, взяла участь у ряді урочистих заходів та зустрічах під час свого візиту до Нідерландів. Під час візиту Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної до Нідерландів, сторони домовились про наступні питання:
  • Зміцнення двосторонньої співпраці у ветеранській політиці та безпеці: Міністр Лапутіна та нідерландські посадовці обговорили можливості поглиблення співпраці між Україною та Нідерландами у сферах ветеранської політики та безпеки. Це включає обмін досвідом, навчання та взаємну підтримку.
  • Використання досвіду ветеранів для національного розвитку: Україна зацікавлена використовувати цінний досвід нідерландських ветеранів у процесі державотворення, економічного розвитку та суспільної відбудови. Домовленість стосується співпраці у розробці програм і методологій, що сприятимуть використанню досвіду ветеранів для просування країни вперед.
  • Розвиток навчальних програм та кваліфікацій для ветеранів: Нідерланди підтвердили свою підтримку Україні в розробці та реалізації навчальних програм та кваліфікацій для ветеранів. Це включає розвиток ініціатив прискореного навчання та інноваційних методів, що допоможуть покращити навички та можливості ветеранів після закінчення військової служби.
  • Підтримка та солідарність з Україною: Нідерланди підтвердили свою підтримку та солідарність Україні у викликах, з якими стикається країна. Вони пропонують допомогу для досягнення спільних цілей, зокрема у ветеранській політиці та безпеці.
  • Загалом, сторони домовились про зміцнення співпраці, обмін досвідом та підтримку у сфері ветеранської політики та безпеки. Обидві країни визнали важливість використання досвіду ветеранів для національного розвитку та підтвердили свою підтримку Україні в її зусиллях підтримки та турботи про ветеранів та ветеранок.
  • Майже 100 осіб подали заяви на конкурс посад помічників ветерана у пілотному проекті Мінветеранів. Розподіл між чоловіками та жінками майже порівну. Переважна більшість має повну вищу освіту (магістри), зокрема у сфері публічного управління та адміністрування. Також подаються кандидати з освітою у сфері інформаційних технологій, інженерії, а також педагогіки.
  • За допомогою субвенції з державного бюджету, 13 медичних закладів у 8 найбільш постраждалих від війни областях будуть відбудовані. Уряд України виділив понад 6,6 мільярда гривень на проекти відбудови, зокрема шкіл, дитячих садків, медичних закладів, житлових будинків, водогонів, каналізації та інфраструктури. Серед об’єктів, які будуть відновлені, є центри первинної медико-санітарної допомоги, обласні та клінічні лікарні. Відбудова медичних закладів є важним кроком у забезпеченні доступної та якісної медичної допомоги для населення, незважаючи на пошкодження, завдані російською агресією. Протягом війни 1376 медичних об'єктів були пошкоджені, а 184 знищено повністю.
  • В Херсонському та Бериславському районах Херсонської області здійснюються роботи з установки 10 мобільних укриттів, які надає Товариство Червоного Хреста України. Ці укриття встановлюються в населених пунктах, що знаходяться вздовж річки Дніпро, особливо в місцях, де ймовірні скупчення людей. Залізобетонні конструкції слугуватимуть для захисту мирних мешканців від осколкових поранень. Вони також нададуть можливість укритися від раптових обстрілів з реактивних систем залпового вогню та вибухових хвиль. Кожне укриття здатне одночасно прихистити від 10 до 15 осіб.
  • Уряд вдосконалив механізм забезпечення доступного іпотечного кредиту для придбання житла для ветеранів війни та членів сімей загиблих Захисників. За результатами засідання Кабінету Міністрів України були внесені зміни до Умов забезпечення доступного іпотечного кредитування громадян України, що надає приватне акціонерне товариство "Українська фінансова житлова компанія". Ці зміни були розроблені з участю фахівців Міністерства у справах ветеранів України та за консультації з "Укрфінжитло", українськими банками, виконуючи доручення Прем'єр-міністра України. Раніше право на доступний іпотечний кредит мали тільки діючі військовослужбовці, освітяни, медичні та наукові працівники. Внесені зміни спрямовані на удосконалення програми "єОселя" для ветеранів війни, зокрема, регулюються питання, що виникають під час проходження військової служби. Відтепер програма "єОселя" буде доступна для ветеранів війни, сімей загиблих Захисників та Захисниць України. Крім того, зберігається право на пільгову іпотеку зі ставкою 3% річних для військовослужбовців, які отримали інвалідність І-ІІ групи внаслідок війни, були звільнені з військової служби або втратили відповідний статус чи звання. Мінветеранів працює над впровадженням програми компенсації пільгової іпотеки для ветеранів війни, які наразі боронять Україну. Мова йде про державну підтримку у вигляді компенсації 7% річних. Ветеран війни в межах програми буде сплачувати тіло кредиту. Протягом місяця стартує наступний етап реалізації програми єОселя. “Укрфінжитло” розпочинає з 1 серпня прийом заяв на доступну іпотеку під 7% через портал Дія.
  7 липня: Ситуація в соціальній сфері