• In English
 • 60 000 доларів для малих та середніх підприємців: стартує освітньо-грантова програма «Міцність»
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 25 серпня 2023 року о 11:23

  Запускаємо освітньо-грантову програму «Міцність», щоб підтримати постраждалий від повномасштабної війни бізнес з Харківської, Дніпропетровської та Одеської областей у поверненні до регіонів, відновленні та розвитку своєї діяльності.

  За результатами опитування бізнесу станом на червень 2023 року, 10% підприємств здійснили релокацію внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, 4,5% опитаних респондентів планують повернути бізнес на довоєнну локацію.

  Нова освітньо-грантова програма дасть змогу 60 малим і середнім підприємствам здобути необхідні знання та фінансову підтримку для забезпечення робочих місць, підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку регіонів.

  «Міцність — це те, з чим у всьому світі асоціюються українці, а ще це невід’ємна риса українських підприємців. Щоб упоратися з викликами воєнного часу, наші бізнеси потребують не лише фінансової підтримки, а й навичок для відновлення та розширення своєї діяльності. Програма «Міцність» допоможе й окремим підприємцям, і більш широко — відновленню економічного процвітання в регіонах, які найбільше потерпають від війни», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

  У межах програми «Міцність» передбачається проведення комплексу освітніх і психологічних офлайн-заходів у центрах підтримки підприємців Дія.Бізнес в Одесі та Кривому Розі, а також в онлайн-форматі від центру підтримки підприємців у Харкові.

  За результатами проходження програми та створення власної стратегії відновлення бізнесу й нових робочих місць буде обрано 20 найпрогресивніших учасників проекту, кожен з яких отримає фінансову допомогу в $3000 для покриття витрат на закупівлю нового обладнання, ремонт приміщення, запасів сировини та інших необхідних витрат для розвитку бізнесу.

  Навчальна програма передбачає інтенсивні воркшопи, майстер-класи, лекції та семінари, на яких учасники з допомогою експертів розвинуть практичні навички щодо планування бізнесу, маркетингу, міжнародної торгівлі, бухгалтерського та фінансового менеджменту, електронної комерції, розвитку інноваційних технологій та психологічної стійкості. «Міцність» передбачає індивідуальні та групові консультації з лекторами й менторську підтримку під час навчання й після його завершення.

  «За результатами дослідження стану та потреб бізнесу, проведеного Офісом з розвитку підприємництва та експорту спільно з партнерами, ми дізналися, що 31,7% підприємств повністю або частково зупинили роботу у 2022 році. Дані свідчать — левова частка підприємств досі на роздоріжжі, розглядаючи можливість закриття або суттєвого зменшення виробництва та робочих місць. Освітньо-грантову програму «Міцність» запущено з метою підтримки та відновлення підприємств у низці постраждалих від повномасштабної війни областей, сприяння їх функціонуванню та розвитку», —зазначив директор державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» Андрій Ремізов.


  Дізнатися деталі про умови участі, а також податися на програму можна на порталі Дія.Бізнес.

  Дедлайн подання заявки — 8 вересня 2023 року (23:59).


  Освітньо-грантову програму «Міцність» організовано мережею центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Програма реалізовується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».