• In English
 • 53 постраждалих українців евакуювали МОЗ та Єврокомісія на спеціалізоване лікування до клінік Європи
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 вересня 2023 року о 15:00

  Вже понад 18 місяців повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я України разом із Єврокомісією та міжнародними партнерами доправляють постраждалих українців на спеціалізоване лікування та реабілітацію до клінік Європи. 

  Цього тижня організовано медичну евакуацію ще однієї групи постраждалих. Так, завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії вдалося евакуювати на спеціалізоване лікування 53 пацієнтів. Українців прийняли у медзакладах Німеччини, Угорщини, Нідерландів, Норвегії, Румунії, Іспанії, Швеції та Швейцарії. 

  Серед евакуйованих є онкопацієнти та люди з мінно-вибуховими пораненнями. Це громадяни з Дніпра, Києва, Вінниці, Житомира, Львову, Одеси та Рівного.  

  Зазвичай евакуація пацієнтів відбувається через запит МОЗ та отримання пропозицій від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо приймання пацієнтів та забезпечення їм подальшого лікування та реабілітації. Далі МОЗ контактує з країною, що зголосилася прийняти пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування. 

  Зазначимо, що евакуюють дорослих і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби їх супроводжують родичі або близькі — враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді. Більш детально ознайомитися з тим, за яких умов пацієнта можуть супроводжувати родичі, можна за посиланням

  Також нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  – через обласний департамент охорони здоров’я;

  – шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;

  – для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

  Детальніше про те, як постраждалим від війни українцям потрапити на лікування до закордонних клінік, – за посиланням