• In English
  • 5 травня: Ситуація у соціальній сфері
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 травня 2023 року о 18:55

    Головне:

    • Мінветеранів запропонувало практичну допомогу великому бізнесу з адаптацією ветеранів й ветеранок на робочих місцях. Фахівці соціально-психологічного центру міста Славутич, що належить до сфери управління Мінветеранів, розробили спеціальну програму – як колективам підприємств приймати ветерана-колегу. Мінветеранів запропонували великому бізнесу організувати тренінги з їхніми HR-персоналом, щоб допомогти адаптувати захисників і захисниць у трудових колективах. Вже розпочали проводити тренінги для HR-команди “Укрзалізниці”, де майже 10 тисяч її працівників боронять Україну на фронті. Крім того, Міністерство планує співпрацювати з мережею фітнес-клубів Sport Life: дві тисячі її співробітників пройдуть навчання, як правильно приймати своїх колег-ветеранів після повернення їх із зони бойових дій. Мінветеранів отримало запит від мережі АЗК SOCAR провести таке навчання серед їх персоналу.
    • Уряд затвердив надання субвенції на придбання шкільних автобусів та облаштування укриттів у закладах освіти. Субвенцію спрямують на придбання шкільних автобусів, зокрема спеціально обладнаних для перевезення маломобільних груп населення, а також на реалізацію проектів, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у ЗЗСО.
    • В Україні відкрився десятий Центр допомоги врятованим у м. Одеса. Це заклад, де люди, які виїхали із зони активних бойових дій та/або тимчасово не підконтрольних Уряду територій, можуть отримати комплексну допомогу в одному місці. Досвідчені спеціалісти, такі як соціальні працівники, психологи та юристи безоплатно надаватимуть конфіденційну психологічну та правову допомогу. Також відвідувачі зможуть отримати інформацію щодо медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат.
    • 2 травня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9240 про створення у Києві Національного військового меморіального кладовища. Для його створення буде виділено майже 100 гектарів землі державної і комунальної власності у Биківнянському лісі, що на Броварському проспекті у Дніпровському районі м. Києва. Він включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. Проект Національного військового меморіального кладовища передбачає розміщення 50 тис. поховань. Тут будуть поховані українські захисники і захисниці, які загинули за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також планується перепоховати героїв російсько-української війни, починаючи з 2014 року.
    • Понад 28 тис. здобувачів освіти отримали дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням. Мова про дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, їхніх дітей, а також жителів особливо небезпечних територій, які зараховані до закладів фахової передвищої та вищої освіти до 2021 року. Станом на 1 травня повністю задоволено потреби в переведенні на місця державного замовлення за всіма ступенями та формами здобуття освіти для всіх осіб, які подали документи що підтверджують статус особи пільгової категорії до 1 березня 2023 року.
    • Уряд удосконалює роботу військово-лікарських комісій. Уряд ухвалив законодавчі зміни, які передбачають удосконалення питань оформлення документів та лікування військовослужбовців під час дії воєнного стану, а також документообіг між військовими частинами та закладами охорони здоров’я. Вже розроблені рекомендації щодо організації роботи ВЛК та обслуговування відвідувачів, проводиться пілотування процесів електронного документообігу між військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, військовими закладами охорони здоров’я, розгорнуто в тестовому режимі електронну чергу в окремих гарнізонних ВЛК, триває забезпечення комп’ютерною технікою військових закладів тощо.
    • З початку 2023 року 1 232 українці стали переможцями програми “Власна справа” та отримають від держави мікрогрант на старт або розвиток бізнесу на майже 300 млн грн. Цього року на програму “Власна справа” бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10000 мікрогрантів.
    • Верховна Рада України ухвалила закон, який поліпшить якість вищої освіти України. Мова йде про Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти», метою якого є удосконалення механізму забезпечення якості вищої освіти в Україні та створення умов для функціонування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти згідно зі стандартами і рекомендаціями Європейського простору вищої освіти. Також цей Закон вносить зміни до Закону України «Про запобігання корупції», завдяки чому експерти Національного агентства з-поміж науково-педагогічних працівників та студентів, які навчаються у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, зможуть брати участь в експертизах на оплатній основі.
    • Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо верифікації відомостей про пацієнтів». Документом передбачається внесення змін до законів України щодо верифікації даних між електронною системою охорони здоров’я та іншими реєстрами: Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб – платників податків. Такі зміни мають на меті покращити якість даних про пацієнтів. Це дозволить отримувати медичні послуги безперешкодно (інформація про пацієнтів буде актуальною завдяки мінімізації можливих дублів), уникнути технічних помилок під час отримання доступу до власної медичної інформації тощо.
    5 травня: Ситуація у соціальній сфері