• In English
 • 45 млн тонн рослинної продукції перевірено фітосанітарними інспекторами Держпродспоживслужби з початку року

  Експорт аграрної продукції рослинного походження складає суттєву частку вітчизняного ВВП і забезпечення безперебійного механізму його функціонування в сфері карантину рослин – один  з пріоритетних напрямків роботи Держпродспоживслужби.  

  Так, впродовж 9 місяців поточного року (більше 7 - ми з яких припали на період воєнного стану) державними фітосанітарними інспекторами здійснено фітосанітарні процедури до 45 млн тонн  рослинної продукції і 5 млн м2 лісо- та пиломатеріалів. За результатами проведених фітосанітарних процедур державними фітосанітарними інспекторами було оформлено понад 275 тисяч фітосанітарних сертифікатів, що в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року більше на 100 тисяч. Це обумовлено збільшенням кількості експортованої української продукції рослинного походження через кордони західних областей України, спричинених російською агресією з 24.02.2022 року та призупиненням роботи українських портів. 

  Щодо обсягів експорту – найбільша частка припадає на зернові та олійні  культури -  42,9 млн тонн,  а саме:  

  • пшениця 5,6 млн т,  
  • ячмінь 1,1 млн т,  
  • кукурудза 32 млн т,  
  • соя 1 млн т,  
  • соняшник 1,7 млн т,  
  • ріпак 1,5 млн т. 

  Крім того, державні фітосанітарні інспектори головних управлінь Держпродспоживслужби в областях перевірили 143 тисячі тонн овочевих та плодових культур, 5 млн м2  лісоматеріалів  та пиломатеріалів, 1 млн тонн шротів та  800 тисяч тонн іншої продукції рослинного походження. 

  Попри всі виклики, з якими цьогоріч довелось зіштовхнутись, Держпродспоживслужба продовжує  забезпечувати  державні гарантії щодо відповідності української продукції фітосанітарним вимогам країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. 

  Нагадуємо, що для оформлення фітосанітарного сертифіката для експорту продуктів рослинного походження потрібно звертатися до державних фітосанітарних інспекторів головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, відповідно до зони  обслуговування та місця формування партії вантажу.