• In English
 • 45-й меморандум про міжнародне медичне партнерство підписано під час URC2024 у Берліні
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 13 червня 2024 року о 18:49

  Під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024) підписали вже 45-й меморандум про співпрацю у рамках ініціативи міжнародного медичного партнерства між Україною та 18 країнами Європи і Північної Америки. Меморандум був підписаний між центром протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії Superhumans Center та Charité, найбільшою університетською лікарнею в Німеччині та Європі, яка знаходиться в Берліні.

  Меморандум за участі Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка підписали генеральна виконавча директорка Superhumans Center Ольга Руднєва та представник Charité, професор Малек Бажбуж. На церемонії підписання був присутній також співзасновник Superhumans в Одесі Андрій Ставніцер.

  «Торік під час Третього саміту перших леді та джентльменів ми запустили програму міжнародного медичного партнерства. Тоді 25 українських лікарень отримали “побратимів” у різних куточках світу. З того часу програма постійно розширюється. Меморандум між ультрасучасним українським Superhumans Center та всесвітньо відомою німецькою клінікою Charité став 45-м. Символічно, що він підписаний на полях Ukraine Recovery Conference, адже це ефективна платформа для діалогу та консолідації сталої міжнародної підтримки України. Впевнений, що взаємодія на рівні медзакладів та постійний обмін досвідом разом зі спільними напрацюваннями дозволять підвищити якість медичної допомоги», – сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

  Меморандум передбачає глибоку співпрацю у сферах реабілітації та психічного здоров’я, а саме:

  • спільні дослідження та робота з психічними розладами та розладами сну пацієнтів з військовою травмою;
  • перейняття досвіду у використанні методу наративної експозиційної терапії;
  • організація спільних навчальних заходів та конференцій для фахівців з різних регіонів України;
  • протидія вигоранню персоналу закладів охорони здоров’я України.

  Зазначимо, що міжнародне медичне партнерство – це горизонтальна співпраця на рівні закладів охорони здоров’я. Метою цього партнерства є створення довгострокових взаємовигідних відносин, які допоможуть підсилити технічний, експертний, науковий та управлінський потенціал медичних установ. Це сприятиме формуванню спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

  Крім того, така співпраця перевтілить спільний досвід у передові практики та політики у наданні психологічної та реабілітаційної допомоги українським захисникам та захисницям, які постраждали внаслідок повномасштабної війни.