• In English
 • 35 років тому Чорнобиль дав світу важливий урок та змусив замислитися над ризиками атомної енергетики, - Роман Абрамовський

  35 років тому Чорнобиль дав світу важливий урок та змусив замислитися над ризиками атомної енергетики. Про це 23 квітня заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський на онлайн-зустрічі Міжвідомчої групи ООН з питань Чорнобильської катастрофи.

  26 квітня 1986 року назавжди змінив хід української історії. Два вибухи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС з різницею у кілька секунд стали трагічними для життя цілих поколінь та завдали нещадних наслідків довкіллю.

  Завдяки успішній співпраці з інституціями ООН та європейськими партнерами Україна впроваджує міжнародні проекти, націлені на відновлення зони відчуження.

  «Для нас, як для держави, яка знаходиться на четвертому місці у світі за обсягами радіоактивних відходів, є важливим виконання положень Об’єднаної конвенції та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з ними. На сьогодні в зоні відчуження реалізується багато проектів міжнародної технічної допомоги. Їх мета – покращити систему поводження з радіоактивними відходами та сприяти зняттю з експлуатації Чорнобильської АЕС», - повідомив Роман Абрамовський.

  Міністр запевнив міжнародних партнерів у готовності нашої держави продовжувати підтримувати високий рівень безпеки поводження з відпрацьованим ядерним паливом, аби ефективно захищати суспільство та довкілля від впливу радіації.

  Спільно з міжнародними партнерами Україна збудувала:

  • Новий Безпечний Конфайнмент – найбільшу в світі мобільну металоконструкцію, яка щонайменше на 100 років ізолює від довкілля радіоактивні речовини четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Це дозволить розібрати зруйнований реактор і захоронити його по частинах;
  • Проміжне сховище СВЯП-2, яке використовує передові технології безпеки. Нині триває процес переміщення тепловидільних збірок зі сховища «мокрого» до сховища «сухого» типу. Ми розраховуємо, що цей процес займе близько 10 років. Введення СВЯП-2 в експлуатацію дозволить Україні надійно та безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо Чорнобильської АЕС протягом найближчих 100 років;
  • Високотехнологічне роботизоване сховище для найбільш небезпечних видів радіоактивних відходів. Наразі тривають роботи з проектування сховищ другої черги комплексу виробництв «Вектор».

  Очільник Міндовкілля від імені України подякував міжнародній спільноті, урядам країн-вкладників Чорнобильського фонду «Укриття», Європейському банку реконструкції та розвитку, що не залишили нас наодинці в боротьбі з наслідками цієї жахливої аварії та понад 30 років спільно з нами реалізують десятки амбітних проектів.