• In English
 • 30 млн євро від Німеччини будуть спрямовані до Фонду енергетичної підтримки України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 грудня 2022 року о 09:32

  Федеральний Уряд Німеччини оголосив про внесок у розмірі 30 мільйонів євро на закупівлю обладнання для відновлення пошкодженої російськими обстрілами енергетичної інфраструктури України в рамках Німецько-Українського енергетичного Партнерства. Відповідні кошти будуть спрямовані до Фонду енергетичної підтримки України, створеного Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

  «Путін хоче зламати українців і своєю жорстокою тактикою занурити їх у холод. Ми не дозволимо цьому статися... Ось чому ми мобілізуємо допомогу для виживання, включаючи генератори та трансформатори», - наголосила Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на Міжнародній конференції донорів 13 грудня в Парижі.

  «Щиро дякую Німеччині за внесок до Фонду енергетичної підтримки України. Закуплене обладнання допоможе нам якнайшвидше відновити електропостачання населенню після російських обстрілів, що критично необхідно цієї воєнної зими», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковский підкреслив, що внесок Німеччини до Фонду у цей критичний час є досить важливим: «Це найбільший на сьогодні внесок до Фонду, який дозволить відремонтувати таку необхідну енергетичну інфраструктуру України і таким чином відновити основні послуги з електро- та газопостачання для українських громадян».

  Довідково

  Фонд енергетичної підтримки України було створено Енергетичним Співтовариством за підтримки єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

  Донорами Фонду вже стали Данія, Велика Британія та Асоціація європейських енергетичних регуляторів (ERRA).

  Консолідовані кошти від донорів Фонду спрямовуються на відновлення енергетичної інфраструктури, яка була пошкоджена або зруйнована внаслідок бойових дій на території України, розпочатих російською військовою агресією. Міністерство енергетики України координує запити українських компаній на проведення відповідних відновлювальних робіт. Всі закупівлі проводить Проєкт енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).