• In English
 • 30 листопада: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 листопада 2022 року о 19:08

  Уряд затвердив порядок психологічної безоплатної допомоги захисникам України та їхнім родинам. Документ було розроблено з метою об’єднати ключових стейкхолдерів процесу надання психологічної допомоги ветеранам та членам їхніх сімей, а також на виконання Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Враховуючи міжнародний досвід надання психологічної допомоги ветеранам війни та застосовуючи рекомендації ВООЗ, Мінветеранів пропонує вже з наступного року швидкий та безкоштовний доступ нашим Захисникам і їхнім рідним до кваліфікованої психологічної допомоги на трьох організаційних рівнях: перший – соціально-психологічна підтримка та супровід; другий – психологічна реабілітація; третій – комплексна медико-психологічна реабілітація. “Впровадження даного Порядку сприятиме подоланню наслідків травм війни, стресу, забезпечення профілактики виникнення та загострення психічних розладів, підвищенню рівня якості життя Захисників та Захисниць України, а також їхніх сімей та родин загиблих Воїнів”, – наголосила Юлія Лапутіна.

  ВООЗ та уряд США передали Україні мобільну лабораторію для посилення контролю за інфекційними захворюваннями. ВООЗ та уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передали Міністерству охорони здоров'я України мобільну лабораторію для посилення виявлення, діагностики та лікування інфекційних захворювань в Україні під час війни. Мобільна лабораторія, розроблена в Україні ВООЗ та Міністерством охорони здоров'я, може бути транспортована у будь-яку точку країни за потреби і здатна проводити до 3000 ПЛР-тестів – та інших тестів для виявлення та вимірювання антитіл у крові – на день, для виявлення інфекційних захворювань, включаючи COVID-19, мавпячу віспу і сибірську виразку.

  Уряд працює над тим, аби забезпечити системами Starlink «Пункти незламності», які запрацювали по всій країні. Уряд веде перемовини про можливість придбання нової великої партії з тисяч систем Starlink для України. 29 листопада Кабінет Міністрів затвердили необхідні документи, аби старлінки завозилися в Україну без мита і ПДВ. Це здешевить їхню вартість і дозволить забезпечити їх для якнайбільшої кількості людей та організацій.

  В межах програми шкільних космічних експериментів (Student Spaceflight Experiments Program, SSEP) 2 команди від України відправили справжні мінілабораторії для дослідження мікрогравітації на Міжнародну космічну станцію. Вперше в міжнародній місії присутні два шкільні українські проєкти Малої академії наук України – учнів одеського Рішельєвського наукового ліцею та Харківської гімназії №47. Внаслідок експерименту діти з’ясують, чи впливає відсутність гравітації на процес формування кристалів калію(ІІІ) гексаціаноферату, їхні розміри, кількість і форму.

  Понад 2,5 тисячі херсонців і мешканців прилеглих населених пунктів вже евакуювались у безпечні регіони. Мінреінтеграції мають відпрацьовані маршрути. Прибулих громадян зустрічають представники ОВА. Вони допомагають із поселенням, отриманням довідок ВПО, виплат і гумдопомоги. Щоб переміщені особи не стояли в чергах і не обтяжували себе зайвими турботами.

  30 листопада: Ситуація в соціальній сфері