• In English
 • 30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 липня 2020 року о 12:24

  Сьогодні, 30 липня, Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

  Міністерство соціальної політики України постійно вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим особам.

  Мінсоцполітики з 2012 року встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 978 громадянам (969 – громадяни України, 9 - іноземці), з яких 368 особи – жінки, 519 – чоловіки, 88 дітей (32 хлопчиків та 56 дівчаток).

  З них за видами експлуатації: 491 осіб постраждало від трудової експлуатації, 228 – постраждало від сексуальної експлуатації, 59 – втягнуто у жебракування, 9 – постраждало від змішаної експлуатації,10 – постраждало від вилучення органів, 1 – постраждала від сурогатного материнства, 91 –- втягнуто у злочинну діяльність, 3 – використано у порнобізнесі, 72 – використано у збройних конфліктах, 14 дітей постраждало від торгівлі людьми шляхом їх продажу третім особам.

  Наразі в Україні залишаються проблемними питання, над вирішенням яких працює Мінсоцполітики:

  низький рівень поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми;

  низький рівень самоідентифікації, постраждалих осіб від торгівлі людьми;

  недостатня інституційна спроможність органів місцевого самоврядування в сфері протидії торгівлі людьми;

  відсутність спеціалізованих програм для постраждалих дітей від торгівлі людьми та надання їм необхідної допомоги.

  Міністерство звертається до всіх громадян України не залишатися байдужими до цієї проблеми та боротися з цим ганебним явищем.