29 червня у Києві відкрили другий освітній центр "Школи супергероїв" у Національному інституті раку, який став першим осередком, відкритим під час війни. Тепер діти, що перебувають на лікуванні в Національному інституті раку (НІР), матимуть можливість жити тут і навчатися, спостерігаючи свої досягнення і постійно здобувати нові знання. Головне - отримувати від цього задоволення та набувати впевненості на шляху до одужання. Фінансова підтримка благодійної асоціації Swiss4Ukraine дозволила здійснити цей проект. Вони надали фінансову допомогу для ремонту та обладнання творчого простору "Школи супергероїв".
Мешканці Миколаївщини, які постраждали від підтоплення, розпочали отримувати грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції. Загалом на 29 червня Міжнародна організація з міграції виплатила одноразову грошову допомогу в розмірі 6600 гривень мешканцям у рамках програми підтримки. Загальна сума виплат склала 105 600 гривень, і виплати здійснюються через Укрпошту. Щоб отримати консультацію та зареєструватися для отримання допомоги, необхідно звернутися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером 15-48 або на лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб за номером (066) 813-62-39. Важливо зазначити, що всі управління соціального захисту населення в Україні зобов'язані приймати заявки на грошову допомогу від постраждалих від підтоплення.
Кабінет Міністрів України схвалив план заходів щодо оптимізації роботи військово-лікарських комісій (ВЛК) і встановив чіткі терміни для їх реалізації. Одним із запланованих кроків цього року є впровадження електронного документообігу між військовими частинами та закладами охорони здоров'я, що сприятиме швидкому та зручному обміну необхідними документами для проходження ВЛК. З метою оптимізації роботи ВЛК була утворена міжурядова робоча група, до складу якої увійшли Міністерство охорони здоров'я України, підрозділи Збройних сил України, Міністерство оборони України, Міністерство у справах ветеранів України, Міністерство цифрової трансформації України та громадськість. Ця робоча група розпочала свою роботу в лютому 2023 року. Уже зараз було збільшено кількість гарнізонних ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоров'я на понад 50%. Крім того, було прийнято постанову Уряду щодо безоплатного проведення медоглядів військовозобов'язаних у межах Програми медичних гарантій, а також триває процес залучення цивільних закладів. Законодавство України було змінене з метою поліпшення процесу оформлення довідок про обставини травм для військовослужбовців та удосконалення оформлення та направлення медичних та інших документів між військовими частинами та закладами охорони здоров'я. Більшість гарнізонних ВЛК вже впровадили електронну чергу для запису на медичний огляд, а також розпочали інформаційну просвітницьку кампанію з надання допомоги військовослужбовцям після отримання травм, поранень чи захворювань. Міністерство охорони здоров'я України, Медичні сили Збройних сил України та Уряд України надають пріоритетне завдання підвищення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження військово-лікарської комісії. Реалізація запланованих заходів Кабінету Міністрів України сприятиме поліпшенню роботи ВЛК і забезпечить високу якість медичного обслуговування для наших захисників.
Уряд виділив Міністерству у справах ветеранів України 200 млн 633,87 тис. гривень на реконструкцію Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації. Кабінет міністрів України ухвалив відповідне рішення щодо виділення коштів із фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
З 1 липня інститут помічника ветерана стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя» було прийнято на засіданні Уряду 19 червня. Проект із запровадження в Україні інституту помічника ветерана функціонуватиме за принципом рівний-рівному, а до обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя. Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з МОН розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин. У пріоритеті кандидати — ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів. Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів з розвитку.
Починаючи з 1 липня, карантин, який був запроваджений у зв'язку з COVID-19, скасовується. Продовжують залишатися рекомендованими щеплення, і пункти вакцинації будуть продовжувати свою роботу. Відповідне рішення ухвалив Уряд. Відповідно, COVID-19 переходить до групи сезонних захворювань, як грип.
У другому читанні парламент підтримав законопроект, який стосується верифікації відомостей про пацієнтів. У другому читанні Верховна Рада України підтримала проект Закону України № 9272, який був запропонований Кабінетом Міністрів України. Цей законопроект передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо верифікації інформації про пацієнтів. Конкретно, внесені зміни стосуються законів "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Цей законопроект спрямований на стандартизацію процесу верифікації даних між електронною системою охорони здоров'я та іншими реєстрами, зокрема, Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб – платників податків. Це сприятиме більш ефективному обміну та перевірці інформації між цими реєстрами.
Близько 3 900 українців, постраждалих внаслідок війни, були евакуйовані на лікування до закордонних клінік. Протягом останнього року Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) співпрацює з міжнародними партнерами, включаючи Єврокомісію, ВООЗ та Уряд Польщі, для забезпечення медичної евакуації постраждалих українців до закордонних клінік. Ця співпраця дозволяє не лише приймати заявки на евакуацію, а й організовувати транспортування пацієнтів за допомогою медичних авіарейсів з медичного евакуаційного центру в Польщі до європейських клінік, де надається спеціалізована медична допомога. Завдяки цій співпраці вже було направлено на лікування 3 897 українців. Процес медичної евакуації передбачає, що МОЗ подає запит на евакуацію, після чого отримує пропозиції від лікарень у країнах-членах Євросоюзу та Європейської економічної зони. Координатори МОЗ зв'язуються з координаторами країн, що приймають пацієнтів, і узгоджують етапи та маршрути безпечного медичного транспортування. Медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони Укрзалізниці, команда БО "Лікарі без кордонів" та парамедики з європейських країн, що мають контракт з ВООЗ, забезпечують перевезення пацієнтів з медичних установ в Україні до медичного евакуаційного центру в Польщі.
Уряд надав субвенцію для функціонування судово-медичних служб під час перехідного періоду їх реформування. 27 червня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо фінансування відповідних комунальних закладів у регіонах під час перехідного періоду реорганізації судово-медичної служби. Внаслідок війни навантаження на судово-медичних експертів зросло в кілька разів, особливо в прифронтових ділянках та областях, де проводять експертизи загиблих військовослужбовців та цивільних громадян. Це створює нові виклики для судових медичних експертів, які повинні ідентифікувати жертв та належним чином задокументувати випадки воєнних злочинів для подальших розслідувань в національних та міжнародних судах та трибуналах. Відсутність централізованої системи ускладнює цей процес. У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров’я запропонувало реорганізувати судово-медичну службу України. Планується створити централізовану мережу судово-медичних установ, які будуть підпорядковані МОЗ України. Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України буде головним органом, що координуватиме роботу регіональних філій, що формуються на базі відповідних комунальних закладів в областях. В даний момент триває процес передачі регіональних підрозділів з комунальної форми власності до державної. Також працівники поточних обласних бюро судово-медичної експертизи будуть переведені на відповідні посади в новостворених філіях Державної спеціалізованої установи "Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України". Реорганізація судово-медичної служби також передбачає комплексне переоснащення лабораторної та інфраструктурної бази обласних бюро судово-медичної експертизи, модернізацію лабораторій за допомогою сучасного обладнання та акредитацію всіх лабораторій відповідно до вимог ISO. Робота в цьому напрямі вже відбувається.
29 червня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів нараду щодо впровадження обов’язкового пенсійного накопичення. Впровадження обов'язкового пенсійного накопичення, за словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, має на меті забезпечити справедливі та достойні пенсії для українських громадян. В ході наради, яку провів Прем'єр-міністр, обговорювалося питання впровадження цієї обов'язкової системи пенсійного накопичення. У нараді взяли участь Міністр соціальної політики Оксана Жолнович, заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська, голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, а також представники Міністерства фінансів та Пенсійного фонду. Прем'єр-міністр зазначив: "Після завершення реформи кожен українець повинен мати власний пенсійний накопичувальний рахунок. Це дозволить забезпечити справедливі та достойні пенсії для наших громадян." За результатами наради, Глава Уряду дав завдання систематизувати наявні настанови для подальшої розробки рішень у цьому напрямку.
Міністерство молоді та спорту закликає українські та європейські громадські організації спільно розробляти проекти в межах програм Європейського Союзу. Це було оголошено під час міжнародної конференції "Європейська молодь, орієнтована на майбутнє - Україна", яка відбулася в Лісабоні. У заході, який був організований Національним агентством Португалії "Еразмус+ з питань молоді та спорту", разом з Національним офісом "Еразмус+" в Україні, Міністерством молоді та спорту України та іншими партнерами, взяли участь сотні учасників. Конференція стала платформою для обміну досвідом, розробки та поширення ініціатив на локальному та національному рівнях. Молодіжні проекти виступають потужним інструментом розвитку та впровадження ідей, спрямованих на підтримку молоді в Україні та країнах ЄС. Особлива увага на першому дні конференції була приділена молодим людям, які перебувають у європейських країнах та місцевих громадах під час конфлікту в Україні.