• In English
  • 28 жовтня: Ситуація в соціальній сфері
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 жовтня 2022 року о 19:09

    Триває доставлення хромбуків для українських педагогічних працівників: понад 16 тис. ноутбуків передано в області за підтримки Google та Юнеско. У межах домовленостей Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України з компанією «Google» та ЮНЕСКО триває доставлення хромбуків для забезпечення потреб українських педагогічних працівників. Станом на 28 жовтня 2022 року, в області уже передано понад 16 тис. ноутбуків. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Нині ще майже 6,5 тис. портативних комп’ютерів доставлено в області: Запорізька – 2669 ноутбуків; Миколаївська – 1702; Одеська – 2061. Проект є продовженням ініціативи «Ноутбук кожному вчителю», а його реалізація стала можливою завдяки домовленостям Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» та за підтримки Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО.

    Середній розмір одноразової допомоги від Фонду соціального страхування України для родини загиблого внаслідок бойових дій працівника складає майже 250 тис. гривень. Для кожної родини загиблих через бойові дії працівників ФССУ виплачує допомогу в розмірі майже 250 тис. гривень. Також Фондом соціального страхування України компенсуються витрати на поховання загиблих внаслідок ведення бойових дій застрахованих осіб. одноразова допомога сім’ї потерпілого виплачується у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату. Одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на його утриманні, виплачується у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату.

    Мінцифри запускає послугу єОселя в застосунку Дія. Це програма доступного кредитування для військовослужбовців, медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах. Скоро в застосунку Дія розпочнеться бета-тест програми доступного кредитування єОселя для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах. У застосунку можна буде подати заяву про отримання державної пільгової іпотеки. Оселя — це програма доступного кредитування на житло з пільговими ставками 3% для чотирьох категорій або 7% — для всіх інших категорій. Отримати державний пільговий кредит можна навіть під час війни. Адже багато українців втратили домівки через повномасштабне вторгнення, і зараз їм необхідно якомога швидше отримати нове житло. Тому держава пропонує зробити це за найбільш вигідними умовами.

    МОЗ та ВООЗ обговорили співпрацю у сфері довготривалої допомоги та реабілітації пацієнтів в Україні. Делегація ВООЗ засвідчила свою готовність і надалі допомагати Україні на шляху реалізації програми надання довготривалої допомоги пацієнтам та реабілітації, зокрема на рівні консультування та технічної підтримки. На даний час Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Міністерством соціальної політики працюють над налагодженням більш тісної співпраці із соціальними службами на рівні закладів охорони здоров’я для довготривалої підтримки пацієнтів.

    Завершено основний етап дослідження PISA-2022. Із 3 по 26 жовтня в Україні тривав основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 – збирання даних у закладах освіти, які потрапили до вибірки учасників. Про це 27 жовтня 2022 рокуповідомляє Український центр оцінювання якості освіти. Упродовж цього періоду понад 3500 учнів/студентів зі 175 закладів освіти пройшли тестування з трьох ключових галузей дослідження – математики (основна галузь циклу PISA-2022), читання, природничо-наукових дисциплін. А також – тестування з інноваційної для PISA-2022 галузі – креативного мислення. Збирання даних у межах основного етапу PISA-2022 мало відбутися ще у квітні-травні цього року, однак через широкомасштабне вторгнення росії цей етап у закладах освіти України було відтерміновано до відносної стабілізації ситуації.

    27 жовтня 2022 року у приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулася символічна подія – презентація виставкового мобільного проекту «Під заступництвом Святої Покрови», підготовленого Центром досліджень воєнної історії Збройних сил України за сприяння Українського інституту національної пам’яті.

    80 українських студентів-авіаторів одержать змогу льотної практики в Чехії. Чеська авіашкола «F Air», яка здійснює практичну льотну підготовку студентів Чеського технічного університету (Прага), повідомляє, що Міністерство транспорту та Кабінет Міністрів Чехії попередньо надали згоду на фінансування проходження практики для групи українських студентів-авіаторів.

    Європейська комісія та Європейське агентство з питань освіти та культури (EACEA) організовують всесвітній вебінар, присвячений відкриттю конкурсів та новацій Програми ЄС «Еразмус+» на 2023 рік.

    Презентовано 3 нові мобільні застосунки для навчання учнів сантехнічних професій. Учні, які навчаються сантехнічних професій, можуть користуватись новими мобільними застосунками з модулів: «Опалення», «Водопостачання», «Водовідведення».