• In English
 • 28 липня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 липня 2023 року о 19:00

  Державний енерготрейдер АТ "ЕКУ" розпочав надавати послуги гарантованого викупу електроенергії та балансування зеленій генерації

  «Нафтогаз» отримав згоду інвесторів на реструктуризацію євробондів

  "Укргазвидобування" відновило роботу старої свердловини з видобутком понад 150 тис. куб. м щодоби

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  АТ “Енергетична компанія України” (АТ «ЕКУ») уклала перші угоди з виробниками енергії з відновлювальних джерел (ВДЕ) щодо послуг балансування та гарантованого викупу електроенергії, повідомив генеральний директор АТ “ЕКУ” Віталій Бутенко. Через важкість прогнозування виробництва для ВДЕ послуга балансування має попит. Вона допомагає виробникам з ВДЕ позбутися фінансових витрат і оптимізувати небаланси через механізми державної балансуючої групи, що є другою за розмірами на ринку.

  Газ

  «Нафтогаз України» отримав згоду інвесторів на реструктуризацію євробондів із термінами погашення в липні 2022 року та в листопаді 2026 року. Завершено процес офіційного отримання згоди (consent solicitation) інвесторів НАК «Нафтогаз України» на реструктуризацію єврооблігацій з термінами погашення у липні 2022 року та у листопаді 2026 року. Понад 85% власників єврооблігацій офіційно підтримали пропозицію компанії.

  АТ "Укргазвидобування" виконало успішний капітальний ремонт 20-річної свердловини, відновивши її роботу з високими щодобовими показниками понад 150 тис. куб. м.

  Пальне

  Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) планує передати в управління «Укрнафті» понад 100 об’єктів мережі АЗС, які належать російській «Татнєфті».

  Міжнародний вимір та санкції

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк. Сторони обговорили напрямки співпраці для надання допомоги українському енергосектору у процесі відбудови та посилення стійкості енергосистеми. Особливу увагу на зустрічі було приділено підготовці до наступного опалювального сезону, який може бути досить складним з огляду на ймовірне продовження російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

  Україна розглядатиме досвід Чехії в питанні децентралізації енергосистеми та зацікавлена у спільних проєктах з розподіленої генерації. Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра енергетики Ярослава Демченкова зі Спеціальним представником з питань енергетичної безпеки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Вацлавом Бартушкою та Надзвичайним та Повноважним Послом Чехії в Україні Радеком Матулою. Чеський досвід з розвитку розподіленої генерації та побудови мереж є гарним прикладом децентралізації енергетичної системи. Також Чехія реалізує проект у сфері розвитку розподіленої інфраструктури економіки у Молдові. Такий досвід цікавий Україні, тому заступник міністра запросив чеську сторону розглянути можливість виконання подібного проєкту в одному з регіонів України у співпраці з міжнародною організацією.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  28 липня: Ситуація в енергетиці