• In English
 • 28 листопада: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 листопада 2022 року о 18:30

  З 28 листопада Пенсійний фонд України відновив обслуговування мешканців звільненого Херсона. Відтепер мешканці обласного центру зможуть отримувати послуги та консультації з пенсійних питань, з питань отримання субсидій та пільг, які Фонд буде призначати з 1 грудня цього року.

  Уряд схвалив пропозицію законопроекту, який пропонує скасувати державну підсумкову атестацію у 2022-2023 навчальному році. 25 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив пропозицію про внесення на розгляд до Верховної Ради України проекта Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року». Документом передбачена можливість проведення НМТ замість традиційного ЗНО, а також відмова від проведення державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році. МОН ініціювало розгляд цього законопроекту, зважаючи на складну безпекову ситуацію під час проведення вступної кампанії 2023 року з урахуванням успішного цьогорічного досвіду. Даним законопроектом пропонується відмовитися від проведення державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

  Понад 2 тисячі безробітних вже отримали роботу у рамках проекту «Армія відновлення». У суспільно корисних роботах задіяно вже понад 2000 людей, які втратили роботу. Вони перейшли у статус зайнятих та отримують оплату за виконання таких робіт не менше 6700 грн. Наразі держава виплатила їм уже 8,5 млн грн. Суспільно корисні роботи на сьогоднішній лінь проводяться у Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській та Рівненській областях. З грудня вони будуть організовані у Волинській та Запорізькій області.

  В Україні завершується розроблення системи для організації та управління даними (EMIS) у сфері професійної освіти. Вона дозволить менеджменту профтехів отримувати актуальні дані про заклади професійної освіти, аналізувати їхній бюджет, кількість учнів, навчання за професіями. Нині МОН вже на фінальній стадії розроблення платформи управління даними (EMIS). Планується запуск тестової версії системи та вже відбувається процес відбору перших пілотних профтехів, які допоможуть нам перевірити її ефективність.

  На територіях Херсонщини, які ЗСУ звільнили від російських окупантів, продовжують відновлюватися послуги з медичної допомоги. Укрвакцина доставила до лікарень на звільнених територіях критично важливе медичне обладнання, вакцини та медичні вироби. Наразі на звільненій Херсонщині працюють 43 медичні заклади. До частини з них вже доставлено рентгенівські діагностичні пересувні апарати, монітори пацієнта, вакцини для профілактики гепатиту, поліомієліту та численні медичні вироби.

  МОЗ України та ВООЗ передали гуманітарну допомогу медзакладам Дніпра. ВООЗ збільшує свою підтримку системи охорони здоровʼя, першочергово для забезпечення того, щоб медичні послуги були доступні протягом зими, але також з перспективою на майбутнє і підтримкою реформ, які зроблять систему охорони здоровʼя України більш гнучкою, більш цифровою та більш стійкою. У межах гуманітарної допомоги передали місцевим лікарням генератор електроенергії, наданий за підтримки DG NEAR, та автівку для мобільної бригади, надану за підтримки уряду Німеччини, щоб спеціалісти з питань психічного здоров’я могли надавати допомогу людям із важкими психічними розладами за місцем проживання чи в іншому місці. Також після російського вторгнення 24 лютого ц. р. ВООЗ в координації з Міністерством охорони здоров’я України та партнерами доставила понад 2000 тонн медичних засобів, що рятують життя. Ці поставки включають, зокрема, генератори, машини швидкої допомоги та ліки.

  28 листопада: Ситуація в соціальній сфері