• In English
 • 27 травня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 травня 2022 року о 19:15

  МОЗ закупило першу партію обладнання за кошти, залучені в рамках кампанії UNITED24. За три тижні роботи платформи UNITED24 на рахунок для потреб охорони здоров'я, відкритий у Національному банку України, надійшло 30 215 400 грн. Міністерство охорони здоров'я спрямувало 26,5 млн грн на закупівлю 35 транспортних апаратів штучної вентиляції легень для закладів екстреної медичної допомоги. Це перша закупівля, здійснена за кошти, що надійшли в рамках кампанії UNITED24. Нове обладнання поїде до центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що розташовані в Харківській, Дніпропетровській, Сумській, Миколаївській, Одеській, Черкаській, Чернігівській, Полтавській областях.

  ВООЗ підтримала резолюцію України та засудила агресію рф, що призвела до гуманітарної кризи. 88 країн підтримали резолюцію «Надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я України, країн, що приймають та розміщують біженців, спричинена агресією російської федерації» на 75-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я. Резолюція покладає відповідальність на росію за руйнування системи охорони здоров’я України в результаті загарбницької війни та суворо засуджує агресію росії, яка призвела до надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я й фактично до гуманітарної кризи. Резолюція вимагає від росії негайно припинити будь-які напади на лікарні та інші заклади охорони здоров’я, повністю поважати та захищати весь медичний та гуманітарний персонал, який опікується виключно медичними обов’язками, їх транспортні засоби та обладнання. Понад три місяці війни росія системно порушує міжнародне гуманітарне право. Резолюція України закладає механізми подальшої ізоляції рф, в тому числі через позбавлення членських прав та права голосу у ВООЗ, у разі невиконання висунутих у резолюції вимог. Резолюція заохочує всі держави-члени ВООЗ збільшити внески для України та країн, які приймають біженців, заохочує ВООЗ та партнерів виділяти додаткові людські та фінансові ресурси для України, забезпечити реагування, підтримувати стабільні закупівлі основних ліків, медичного обладнання та інших технологій охорони здоров’я, здійснювати моніторинг, збір, документування та розповсюдження даних про напади на заклади охорони здоров’я, медичних працівників, медичний транспорт та пацієнтів в Україні.

  Майже 149 тис. потенційних учасників НМТ підтвердили своє бажання пройти тестування. За даними Українського центру оцінювання якості освіти, станом на 26 травня 2022 року спеціальну форму «Підтвердження участі в НМТ» заповнили майже 149 тис. учасників. На цьому етапі передбачений також вибір із запропонованого переліку населеного пункту, зручного для складання основної сесії НМТ, залежно від того, де перебуває учасник, – в Україні чи за кордоном. Так, бажання складати національний мультипредметний тест у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, підтвердили 134,5 тис. осіб та майже 14,5 тис. за кордоном. На другому етапі, з 21 червня до 7 липня 2022 року, учасники остаточно визначатимуться з вибором міста/країни і за потреби зможуть змінити населений пункт на той, який є у списку та де буде зручніше скласти тестування. Тільки після проходження двох етапів на підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити із вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце складання ним НМТ.

  Освітнім чатботом уже скористалися майже 29 тис. осіб. Освітній бот розроблений Міністерством освіти і науки України за підтримки Швейцарії, у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE. За допомогою бота можна дізнатися актуальну інформацію про пошук садочка, школи або коледжу в Україні і за кордоном, знайти необхідні матеріали щодо онлайн-навчання, вакансій, вступної кампанії у 2022 році, відновити документи про освіту, а також отримати консультацію від експертів МОН. Матеріали на платформі щоразу оновлюються. Чатбот розпізнає запити українською та англійською мовами, а також доступний у Viber.


  27 травня: Ситуація в соціальній сфері