• In English
 • 27 травня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 травня 2022 року о 19:08

  Головне:

  Уряд погодив залучення "Нафтогазом" кредиту ЄБРР на EUR300 млн на два роки

  Оператор ГТС України домовився з угорським оператором FGSZ про продовження доступу до гарантованих потужностей для імпорту природного газу з Угорщини в Україну до 31 березня 2023 року 

  Кабмін дозволив «Укрзалізниці» закуповувати нафтопродукти за зовнішньоекономічними договорами, щоб забезпечити першочергові потреби ринку й збільшити державний резерв

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  Енергоатом під'єднав до енергосистеми України нові потужності з виробництва чистої електроенергії. Попри воєнний стан та активні бойові дії, ДП «НАЕК «Енергоатом» завершив роботи з будівництва, пуско-наладки та випробування нових високоманеврових генеруючих потужностей з виробництва електроенергії та підключив їх до електромережі України. Нові підключені потужності – це також дешева і чиста енергія, та ще один крок до декарбонізації економіки України.

  НЕК «Укренерго» отримало нагороду «Міжнародний партнер року» від Енергетичної асоціації США (United States Energy Association — USEA) за вклад у зміцнення енергетичної безпеки України.

  В центральному регіоні тривають ремонтні роботи на двох лініях 750 кВ, а в східному на двох лініях 330 кВ. За останні два дні було усунуто близько 30 розривів проводів, на кількох ділянках виконали заміну проводу. На лініях 750 кВ завершується збірка та встановлення нових металевих опор на заміну пошкоджених.

  На одній з підстанцій 330 кВ в північному регіоні введено в роботу одну з відремонтованих комірок, проводяться роботи по відновленню обладнання електричних захистів, та демонтується для подальшого ремонту пошкоджене обладнання. В центральному регіоні на підстанції 750 кВ продовжуються роботи по ремонту реакторного обладнання, монтажу кабелів для захистів, а також по демонтажу пошкодженого обладнання.

  ПАТ "Черкасиобленерго" та АТ "Хмельницькобленерго" об’єднали зусилля для надання технічної допомоги АТ "Миколаївобленерго". Оператори передали миколаївським енергетикам трансформаторну оливу, бронежилети, а завдяки Міненерго на підприємство мають прибути кабелі, опори та електротехнічне обладнання, отримані в тому числі від європейських партнерів. З початку війни корисний відпуск електроенергії у компанії знизився на 45%, переважно за рахунок зупинки промислових підприємств, що призвело до великого дефіциту коштів.

  ПрАТ "Укргідроенерго" та німецькі компанії Andritz Hydro та MAN Energy Solutions підписали меморандум про співпрацю в розробці та реалізації проектів з виробництва зеленого водню в Україні. Розглядається та ведеться плідна робота по пілотному проекту встановлення електролізної установки для виготовлення зеленого водню на 1 МВт. Йдеться про виробництво 100 кг водню на день.

  Окупанти не дозволяють відремонтувати два гідроагрегати на Каховській гідроелектростанції, що призвело до часткового затоплення Нової Каховки та створює загрозу для навколишніх сіл та окупованого Херсона. Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

  Газ

  Оператор ГТС України домовився з угорським оператором FGSZ про продовження доступу до гарантованих потужностей для імпорту природного газу з Угорщини в Україну до 31 березня 2023 року. Угорський напрям важливий для України, зокрема, через доступ до LNG-терміналу на о. Крк в Хорватії. Українські компанії зможуть скористатися цими можливостями в межах підготовки до нового опалювального сезону.

  Кабінет Міністрів України погодив залучення НАК "Нафтогаз України" кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку у розмірі до EUR300 млн з терміном погашення до 25 березня 2024 року. Кошти будуть спрямовані на закупівлю природного газу з метою задоволення в повному обсязі потреб українських споживачів в енергоресурсах.

  Міністерство енергетики спільно з Державною службою геології та надр України перегляне фонд існуючих свердловин газу та оперативно передасть їх у роботу бізнесу.

  З початку тижня через активні бойові дії на сході України газопостачання втратили Луганська та Донецька області, а кількість відключених газорозподільних станцій зросла на 75% — до 93 ГРС.

  Причиною зупинки 41 ГРС у Донецькій та Луганській областях стало пошкодження магістрального газопроводу внаслідок російських обстрілів

  Найбільше зупинених ГРС у Донецькій області — 55% від загальної кількості зупинених. Решта розташовані у Луганській, Харківській, Запорізькій та Миколаївській областях.

  Пальне

  Кабмін дозволив «Укрзалізниці» закуповувати нафтопродукти за зовнішньоекономічними договорами, щоб забезпечити першочергові потреби ринку й збільшити державний резерв.

  В Україні почали рахувати екологічні збитки від ударів російських окупантів по нафтобазах. За даними Держекоінспекції, лише через обстріли нафтобаз Житомирщини й Рівненщини вона сягають майже 225 млн грн. Розрахували шкоду від забруднення атмосферного повітря за фактами пожеж на нафтобазах, які розташовано на територіях Житомирської і Рівненської областей і були пошкоджені внаслідок ракетно-бомбових ударів агресора. Наразі йдеться про три об’єкти.

  Міжнародний вимір та санкції

  Держатомрегулювання просить МАГАТЕ відкласти візит на Запорізьку АЕС до її звільнення від російських військ та повної деокупації Енергодару.

  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  27 травня: Ситуація в енергетиці