• In English
 • 27 липня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 липня 2022 року о 16:26

  Головне:

  Мінсоцполітики та ВООЗ обговорили співпрацю задля розвитку реабілітаційних послуг в Україні. Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович провела робочу зустріч з представниками Місії ВООЗ з протезування/ортезування, яку очолює виконуючий обов’язки Представника ВООЗ в Україні Гійом Сімонян. Сторони підтвердили спільні наміри щодо розбудови системи надання реабілітаційних послуг, відмітили потенціал українського протезно-ортопедичного ринку, що відкриває нові можливості для співпраці. За результатами зустрічі обговорено можливість започаткування пілотного проекту в окремих областях України, який буде сфокусований на надання якісних реабілітаційних послуг та забезпечення людей необхідними засобами для реабілітації якнайшвидше. Для цього передбачається, серед іншого, спільна робота в закладах фахівців з реабілітації, протезування, ортезування та соціального працівника, який допомагатиме теж із забезпеченням осіб з інвалідністю допоміжними засобами. Крім цього, сторони домовились опрацювати шляхи розвитку довготривалої співпраці між Міністерством соціальної політики, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та ВООЗ щодо надання фінансової, технічної та експертної підтримки, яка включатиме навчальні програми для фахівців із соціальної роботи, фахівців з протезування/ортезування, надання комплектуючих для виробництва допоміжних засобів реабілітації в Україні.

  Україна спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовий банк) протягом 2021-2026 років реалізує проект «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». Відповідно до зазначених в Угоді про позику вимог, команда МОН створила Групу впровадження проекту (ГВП) для здійснення поточного управління та координації вибірки коштів, закупівель, фінансового менеджменту, дотримання екологічних і соціальних стандартів, звітності та інших заходів. МОН залучає індивідуальних консультантів для роботи в ГВП.

  «Доступні ліки» можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою. Для тих, хто потребує медикаментозного лікування, нагадуємо, що в Україні працює програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти можуть отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Загалом державна програма реімбурсації (відшкодування), як і до війни розповсюджується на 401 лікарський засіб: 198 – від серцево-судинних хвороб; 51 – від діабету ІІ типу; 47 – інсуліни; 27 – для профілактики інсультів та інфарктів; 30 – від розладів психіки та поведінки; 27 – від епілепсії; 16 – для лікування бронхіальної астми; 5 – у разі нецукрового діабету. Для того, щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно:

  для отримання ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу звернутися:

  до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв’язок;

  до будь-якого іншого сімейного лікаря (якщо ви змушені були змінити місце проживання), терапевта чи педіатра, з яким декларації немає. Адже первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі.

  11 лікарень Черкащини отримали медичне обладнання, закуплене МОЗ та Світовим банком. 11 медичних закладів Черкащини отримали сучасне обладнання, комплектувальники та розхідні матеріали для нього. Це стало можливим завдяки закупівлі Міністерством охорони здоровʼя України та Світовим банком понад 6 тисяч одиниць сучасного обладнання для закладів охорони здоров’я з усіх регіонів країни. Більшість допомоги вже доставлена, зокрема й у Черкаській області. До лікарень доставлено 12 систем для вакуумної терапії ран та 15 моніторів пацієнта, 4 портативні рентгенівські апарати, 5 інфузійних насосів, 10 капнографів (з адаптерами повітропроводу для дорослих і дітей та для немовлят).

  Уряд запровадив перехідний період для операторів ринку косметичної продукції. Уряд ухвалив рішення відтермінувати набрання чинності Технічного регламенту на косметичну продукцію до 3 серпня 2024 року та запровадити перехідний період для операторів ринку косметичної продукції до 3 серпня 2026 року. Через війну МОЗ запропонувало, а Кабінет Міністрів України – підтримав відкласти набрання чинності регламенту. Технічний регламент на косметичну продукцію – це нормативний акт, який ухвалюється вперше. Він встановлює вимоги до косметичних продуктів на ринку України, визначає права та обов’язки учасників цього ринку щодо введення косметичної продукції в обіг. Регламент був розроблений для підвищення якості та безпечності косметичної продукції за допомогою виключення з її складу небажаних речовин. Також документ покликаний гармонізувати українське та європейське законодавства, усунути адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі з Європейським Союзом.

  Фармацевтичну промисловість включено до пріоритетних галузей економіки України. Кабінет Міністрів України ухвалив рішення внести фармацевтичну промисловість за напрямами виробництва лікарських засобів та медичних виробів до пріоритетних галузей економіки. Включення фармпромисловості до переліку пріоритетних галузей економіки допоможе залучити державну інвестиційну підтримку виробництв та збільшити кількість робочих місць. Це дасть змогу уникнути колапсу в забезпеченні системи охорони здоров’я лікарськими засобами та медичними виробами, гарантуватиме їхнє безперебійне виробництво, а, отже, й постачання до кінцевого споживача. Населення України буде забезпечене доступом до якісних ліків та медвиробів.

  Для допомоги студентам і викладачам юридичної сфери створено інноваційний електронний підручник. 26 липня 2022 року за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулася презентація нового інноваційного електронного підручника «Трудове право України», розробленого командою прогресивних освітян-науковців за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Підручник дозволить читачам опанувати теоретичні основи знань і набути необхідних практичних навичок, а також навчитися використовувати їх у різних життєвих ситуаціях, що вимагають прийняття юридично грамотних рішень. Матеріал підручника викладено в інноваційному форматі з використанням інфографіки, QR-кодів, активних посилань на офіційні тексти нормативних актів, судової практики (зокрема, правових позицій Верховного Суду та рішень Конституційного Суду України).

  27 липня: Ситуація в соціальній сфері