• In English
  • Українсько-словацьке транскордонне співробітництво потребує прискорення у реалізації проектів, - В'ячеслав Негода
    опубліковано 22 листопада 2017 року о 11:26

    Українсько-словацьке транскордонне співробітництво передбачає реалізацію значної кількості важливих для обох країн проектів. План дій у рамках цієї співпраці вже є, а от у реалізації конкретних проектів варто прискоритися. Мова йде у тому числі про розбудову пунктів пропуску на кордоні, розвиток транспортної інфраструктури прикордонних територій.

    Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, виступаючи на XIII засіданні Міжурядової Українсько-Словацької комісії з питань транскордонного співробітництва.

    Перший заступник Міністра нагадав, що пріоритетні напрями українсько-словацького співробітництва включають:

    - розвиток туристично-рекреаційного потенціалу прикордонних регіонів;

    - введення спрощеного механізму малого прикордонного руху та розширення географії його дії;

    - модернізацію та реконструкцію пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні;

    - реалізацію культурно-мистецьких програм тощо.

    «За рік, що минув з останнього засідання Комісії, Україна отримала безвізовий режим з ЄС і ми вдячні словацькій стороні за підтримку в цьому процесі. В той же час, безвізовий режим підвищує відповідальність перед Комісією щодо найскорішого вирішення питань, які становлять спільний інтерес. Аналіз стану виконання досягнутих раніше домовленостей показує, що більшість питань все ще знаходяться в стадії опрацювання та потребують прискорення вирішення з обох сторін», — зазначив В’ячеслав Негода.

    Тому, за його словами, очікування від сьогоднішнього засідання полягають у трьох ключових аспектах. Перше — це всебічний огляд українсько-словацького транскордонного співробітництва. Друге — інвентаризація проблем та викликів, що перешкоджають реалізації проектів. Третє — напрацювання плану дій для розвитку взаємовигідного співробітництва.

    «Впевнений, що у результаті ми досягнемо прогресу по більшості питань, які тривалий час не вирішуються», — резюмував В’ячеслав Негода.

    Нагадаємо, Мінрегіон спільно з іншими центральними та місцевими органами влади розробив, а Уряд 23 серпня 2016 року затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на період 2016-2020. Впровадження цього документа відкриває нові можливості для розвитку регіонів та активізації діяльності громад прикордонних територій щодо співробітництва з міжнародними партнерами.