• In English
 • Мирослав Продан: Рішуча налаштованість фіскальної служби України та підтримка європейських колег - результат успішності проекту Твіннінг
  опубліковано 16 листопада 2017 року о 15:47

  Підсумки проекту Твінніг, який за останній період став найуспішнішим проектом міжнародної технічної допомоги у процесі реформування та розвитку митних органів України, підбивалися в ДФС сьогодні, 16 листопада, на заключній конференції за участі всіх учасників проекту – керівництва Державної фіскальної служби України та митних адміністрацій Німеччини, Польщі та Литви.

  В.о. Голови Мирослав Продан, зокрема, відзначив важливість проекту для української митниці та подякував за підтримку представникам Європейської Комісії.

  «Проект не міг би бути реалізований без підтримки з боку Європейської Комісії, яка повірила у рішучість та здатність митних органів України реформуватися відповідно до європейських стандартів. Під час всього періоду реалізації проекту ми відчували плече Представництва ЄС в Україні. Така допомога та підтримка в непростий для України час має особливе значення та вагу», – наголосив Мирослав Продан.

  У рамках проекту українською стороною було виконано низку завдань. Так, почала розвиватися та удосконалюватися нормативно-правова база з імплементації європейських стандартів у митній сфері, були значно спрощені та пришвидшені митні процедури. До того, у напрямі протидії корупції у митних органах почали втілюватися найкращі європейські практики.

  «Ми вдячні за участь у реалізації цього проекту нашим партнерам з митних адміністрацій Німеччини, Польщі та Литви, які відповідально та наполегливо працювали в рамках всіх 3-х компонентів проекту. Завдяки цій співпраці ми маємо низку конкретних досягнень та результатів», – зазначив Мирослав Продан.

  Зокрема, за підтримки експертів проекту розроблені та внесені до Верховної Ради України законопроекти про Уповноваженого економічного оператора та про приєднання до Спільної транзитної системи (NCTS), впровадження яких чекає і український бізнес, і держава.

  Запроваджено обмін інформацією між ДФС та Державною прикордонною службою України про фізичних осіб та транспортні засоби, які перетинають митний кордон України. Така взаємодія інформаційних систем двох служб, що започатковано вперше, дозволяє усунути дублювання у внесенні інформації до баз даних ДПСУ та ДФС.

  Постійно зростає кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдиного вікна», який з 1 серпня 2016 року діє на всіх українських митницях. Наразі ДФС вживає усіх заходів для його якнайширшого застосування.

  У рамках проекту значна увага приділялася і спрощенню процедур митного оформлення на пунктах пропуску. Так, на українсько-білоруському кордоні у пункті пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» завершується експеримент щодо спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів. Цей порядок також планується поширити й на інші пункти пропуску.

  А в міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ягодин - Дорохуськ” на українсько-польському кордоні з ІІ кварталу 2018 року має вже запрацювати «Інтелектуальна система керування рухом автомобілів». Наразі здійснюються необхідні заходи щодо її впровадження. Система дозволить максимально автоматизувати контрольні процедури та створити єдиний механізм контролю під час перетину кордону, особливо в частині дотримання часових нормативів.

  За словами очільника ДФС, всі ці та інші системні кроки спрямовані, перш за все, на розвиток та модернізацію Державної фіскальної служби України, а, відповідно, і для створення сприятливих умов для розвитку бізнесу в Україні та залученню інвестицій.

   «Впевнений, що позитивний досвід, набутий під час реалізації проекту Твіннінг, буде використаний при плануванні та імплементації аналогічних проектів в Україні та інших країнах Європи», – підкреслив Мирослав Продан.

  На конструктивній та ефективній співпраці, завдяки якій вдалося успішно реалізувати проект Твіннінг, наголосили всі учасники цього проекту. Вони запевнили у готовності продовження такої співпраці під час реалізації наступних проектів, як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях для забезпечення виконання положень угоди про євроінтеграцію України, розвитку торгівлі та транскордонної співпраці, зміцнення безпеки європейських країн.