• In English
 • Мінрегіон: Україна виросте в рейтингу Doing Business 2019, якщо скасує пайову участь
  опубліковано 09 листопада 2017 року о 10:23

  Україна перемістилася в компоненті «Отримання дозволів на будівництво» рейтингу Doing Business зі 140 на 35 місце. Причиною зростання стало зменшення розміру пайової участі в інфраструктурі міста Києва з 10 до 2% та зменшення вартості послуг технічного нагляду в будівництві. За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість залучити в країну до $600 млн інвестицій.

  «Мінрегіон поставив амбітну мету — увійти в ТОП-50 за показником «Отримання дозволів на будівництво». За підсумками рейтингу Doing Business 2018 вдалося увійти до ТОП-40. За показником «Отримання дозволів на будівництво» ми зросли на 105 позицій — зі 140-го місця рік тому перестрибнули на 35-е, і підтягли показники України загалом», — зауважив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

  Заступник міністра додав, що в Києві цього року було знижено пайовий внесок на розвиток інфраструктури з 10% до 2% та зменшено ринкову вартість послуг з технагляду в будівництві з 5% до 1,8%.

  «Щоб покращити цьогорічний результат, необхідно повністю скасувати пайову участь в розвитку інфраструктури населеного пункту, яку називають «легалізованим хабарем» забудовників. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ проводило аналіз: жодна гривня зі сплаченої пайової участі не була витрачена на будівництво садочків, шкіл, лікарень чи підключення новобудов до інфраструктури. Уряд спільно з BRDO розробив законопроект №6540, куди включено скасування пайової участі. Проект закону зареєстровано у Верховній Раді, і ми дуже сподіваємося на підтримку депутатів», — підсумував Лев Парцхаладзе.

  Програма максимум для Міністерства на наступний рік — увійти в ТОП-20 країн за показником «Отримання дозволів на будівництво».

  «Жодна інша країна світу так стрімко не просувалася в компоненті «Отримання дозволів на будівництво» як Україна. У нас налагоджена чудова співпраця як з Мінрегіоном, так і з BRDO. Ми дуже сподіваємося, що Київрада хоча б продовжить термін дії зниженої ставки пайової участі до 2% і на наступний рік. Але найкращий шлях для України — ухвалити законопроект №6540, що передбачає повне скасування пайової участі в будівництві, і група Світового банку підтримує цей варіант», — сказав керівник програм Глобальної практики з торгівлі та конкурентоспроможності в Україні, Білорусі та Молдові IFC/World Bank Group Хайнц Вільгельм Штрубенхоф.

  «Україна вперше знаходиться поряд з європейськими країнами за вартістю дозвільних процедур не лише географічно. Ми просунулися вперед завдяки зменшенню пайової участі в столиці. Вважається, що пайова участь наповнює місцеві бюджети, насправді ж надходження від неї в доходах місцевих бюджетів не перевищує 1%. За 2016 рік надходження від сплати пайової участі склали 1,35 млрд грн на рівні країни, 42% з яких дав Київ. Якби ми міряли позицію в рейтингу Doing Business не за столицею, а також за іншими містами, Україна опинилася б за компонентом «Отримання дозволів на будівництво» на сотому місці, адже в Одесі, наприклад, розмір пайового внеску становить 10%», — зазначила керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк.

  Олена Шуляк додала, що податок на нерухомість приносить бюджету більше грошей, ніж сплата пайової участі. Також для просування України в рейтингу Doing Business в компоненті «Отримання дозволів на будівництво» наступного року важливо підтримати законопроект №7084, що захистить права інвесторів в житлове будівництво.

  Довідково

  Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.