• In English
 • Геннадій Зубко: Україна піднялась на 105 позицій у рейтингу Doing Business 2018 за індикатором "Отримання дозволу на будівництво"
  опубліковано 31 жовтня 2017 року о 16:28

  Україна підвищила позиції у рейтингу Світового банку «Doing Business» — за загальним рейтингом країна піднялася з 80-го рядка на 76-й. А за індикатором «Отримання дозволу на будівництво»  піднялась на 105 пунктів – із 140-позиції на 35-ту!  Це і є результат роботи Мінрегіону впродовж 2016 -2017  років у напрямку дерегуляції у сфері будівництва. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на своїй сторінці у Фейсбук.

  За його словами, зростанню України у рейтингу сприяли в першу чергу законодавчі ініціативи Мінрегіону —  прийняття законів України  №1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» і №2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності». «Вони спрямовані на дерегуляцію будівельної діяльності, поліпшення умов ведення бізнесу, зменшення зловживань контролюючими органами у видачі дозвільних документів,  усунення корупційної складової, а з іншого боку – на підвищення відповідальності забудовників», — написав Геннадій Зубко. Він повідомив, що з прийняттям цих законів, зокрема:

  — скасовано категорії складності (яких було 5) й перейдено до класу наслідків, визначення яких зараз чітко врегульовано. Адже раніше найбільше корупційних зловживань виникало саме у питанні визначення категорії складності об’єкта, що в свою чергу впливало на вид дозвільного документа (декларація або дозвіл);

  — скасовано декларацію на початок виконання будівельних робіт. Відтепер будівництво об’єктів з незначними наслідками (СС1) здійснюватиметься за повідомленнями, а об’єктів  з середніми та значними наслідками (СС2 та СС3) — за дозволами;

  — встановлено чіткі рамки й критерії для перевірок —  у залежності від ступеню ризику об’єкта. Зокрема:  з високим ступенем ризику (СС3) – не частіше одного разу на два роки; з середнім ступенем (СС2) – не частіше одного разу на три роки; з незначним ступенем (СС1) – не частіше одного разу на п’ять років;

  — затверджено перелік будівельних робіт, що не потребують отримання дозволів на початок їх виконання та не потребуватимуть прийняття в експлуатацію. Серед таких робіт є відновлення благоустрою, дитячих і спортивних майданчиків, перепланування не несучих стін у квартирах, заміна покриття покрівель будинків, монтаж технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв’язку, забезпечення безперешкодного доступу для інвалідів, будівництво фортифікаційних споруд тощо.

  Передбачено можливість отримання сертифікату (прийняття в експлуатацію) через електронну систему.

  «Законом №2020  ми скасували зайву процедуру отримання будівельниками технічних умов від ДСНС з пожежної безпеки на будівництво. Відтепер ці вимоги будуть отримуватися разом з архітектурно-будівельними вимогами. Також значно вплинуло на зростання рейтингу прийняття КМДА рішення щодо зменшення з 10% до 2% розміру пайового внеску забудовників в розвиток соціальної інфраструктури», — зазначив Віце-прем’єр-міністр .

  «Україна – в ТОП-50 країн за показником «Отримання дозволів на будівництво». Це значно вплинуло на загальний рейтинг держави і є найкращим прогресом України в світі. Цей результат є в першу чергу головним індикатором для інвесторів і збільшення притоку іноземних інвестицій в країну. Україна реформується і ми не зупиняємось на досягнутому. Дерегуляція в Україні бізнес-процесів, зокрема у галузі будівництва, буде продовжена. Плануємо і надалі поліпшувати позиції у «Doing Business і тримати високу планку», — написав Геннадій Зубко.

  За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у рейтингу надає можливість додатково залучити в економіку країни близько 600 млн доларів інвестицій.

  Нагадаємо, рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 190 країнах. Один із індикаторів – «Отримання дозволу на будівництво». У 2017 році (станом на червень) серед 190 країн, Україна зайняла загальне  – 80 місце. За індикатором «Отримання дозволу на будівництво» – 140 місце.