• In English
  • Уряд запропонує Раді спільну "дорожню карту" гармонізації законодавства України та ЄС, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
    опубліковано 20 жовтня 2017 року о 09:38

     Уряд запропонує Парламенту ухвалити «дорожню карту законодавчих ініціатив» гармонізації вітчизняного законодавства із правом ЄС. Цей документ з чіткими кроками та термінами розробки й ухвалення необхідних законопроектів покликаний підвищити ефективність реалізації Угоди про асоціацію та дисциплінувати відповідальні органи влади. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила під час спільного круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин і Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції.

    Вона відзначила необхідність більш тісної і конструктивної співпраці між Кабінетом Міністрів та Парламентом, зокрема, щодо залучення комітетів і народних депутатів на початкових етапах розробки законопроектів, що вносяться на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів у контексті їх аналізу на відповідність нормам ЄС. Віце-прем’єр-міністр також наголосила на тому, що настав час запровадити у ВР процедури, які би дозволили вже на етапі реєстрації  відфільтровувати ті законопроекти, що прямо суперечать праву ЄС.

    «Ми, спільно з комітетом євроінтеграції, працюємо над розробкою інституційного механізму, який підвищить ефективність виконання Угоди про асоціацію. Він має забезпечити можливість реалізації тих завдань, які стоять перед нами. У тому числі йдеться і про зміни до регламенту Верховної Ради України», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

    У своєму виступі вона наголосила на тому, що успішний досвід спільної роботи та синергії зусиль з Комітетом ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин задля імплементації Угоди про асоціацію можна поширювати і ставити у приклад іншим комітетам ВРУ, з якими поки є певні проблеми. Наприклад, окремі євроінтеграційні законодавчі ініціативи блокуються профільними комітетами. 

    Віце-прем’єр-міністр акцентувала увагу на тому, що адаптація виконання зобов’язань України у сфері, зокрема, санітарних і фітосанітарних заходів, проходить надто повільно. Вже є відставання від графіку і є значні ризики, що це відставання на кінець року ще збільшиться.

    У зв’язку з цим, для систематизації спільної роботи Уряду та ВР з адаптації законодавства відповідно до Угоди про асоціацію, планується розробка та ухвалення «дорожньої карти законодавчих ініціатив». Вона має містити в собі чіткі кроки та терміни щодо розробки та ухвалення законопроектів. У цьому документі також буде прописана і спільна відповідальність Уряду та Парламенту. 

    «Найближчим часом Уряд планує схвалити План заходів з виконання Угоди про асоціацію. І після його затвердження, ми (Уряд) запропонуємо депутатам ухвалення  спільної «дорожньої карти» схвалення євроінтеграційних законодавчих ініціатив. Тобто, підпишемо документ, який би закріпив спільну відповідальність Уряду і Парламенту в їх реалізації. Ми сподіваємося, що таке публічне планування законодавчих ініціатив буде дисциплінувати відповідальні органи і сприятиме перехресному контролю з боку Уряду та Парламенту, а також з боку громадянського суспільства», – резюмувала Віце-прем’єр-міністр.

    Вона також відзначила важливість співпраці з громадянським суспільством, Представництвом Європейського Союзу в Україні та залучення технічної допомоги ЄС для реалізації євроінтеграційних законодавчих ініціатив.