• In English
  • Фонд держмайна продав об'єктів малої приватизації на понад 112 млн грн
    опубліковано 11 жовтня 2017 року о 14:34

    Фонд державного майна України за 9 місяців продав 107 об’єктів малої приватизації на понад 112 мільйонів гривень, які вже перераховані до Державного бюджету. Цей показник вдвічі перевищив показник за аналогічний період 2016 року. Про це повідомив керівник Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

    Він переконаний, що з прийняттям нового закону про приватизацію, який вже зареєстрований у Верховній Раді і найближчим часом буде розглянутий, надходження від приватизації збільшаться в рази.

    «Зараз тривалість передприватизаційної підготовки об’єктів малої приватизації 12 місяців, а буде 4-5. Інвестор не хоче чекати рік, а то й більше, бюрократичних тяганин, розбиратися в переобтяжених процедурах і безлічі законодавчих актів. І саме новий закон дає чіткі, прозорі правила приватизації, які зрозумілі інвесторам»,-  наголосив керівник Фонду держмайна.

    Віталій Трубаров також повідомив, що найближчим часом стартує пілотний проект ProZorro. Продажі, на якому буде відпрацьовано приватизацію об’єктів через електронні майданчики, а вплив чиновників буде мінімізовано.

    Він зазначив, що Фонд державного майна очікує на передачу 893-х підприємств, визначених Міністерством економічного розвитку і торгівлі для початку процедури приватизації.

    «Зараз йде діалог з міністерствами, які є балансоутримувачами державних об’єктів, аби зсунути з мертвої точки процес передачі підприємств і в 2018 році вийти на якісно новий рівень приватизації»,- сказав Віталій Трубаров.

    За словами керівника Фонду держмайна, на цей час відповідно до 271 постанови Уряду є 389 підприємств, з яких по 236 неможливо розпочати приватизацію, оскільки 105 - заборонені до приватизації, 131 - в управлінні міністерств, тобто, не передані до Фонду, 64 об’єкти - неліквіди, а інші - із боргами під сто відсотків стартової вартості активів.

    «Якщо зараз активно не розпочати процес передачі підприємств Фонду і їх швидкий продаж, то це призведе до збільшення неліквідних об’єктів за рахунок банкрутства нині існуючих підприємств»,- зауважив Віталій Трубаров.